www.svethardware.cz
>
>
>

Intel Xe Graphics: až čtyři čiplety s 512 EU?

Intel Xe Graphics: až čtyři čiplety s 512 EU?
, , aktualita
Server DigitalTrends zveřejnil údajnou prezentaci Intelu z roku 2019, kde se píše o nasazení grafiky generace Xe v datových centrech. Zajímavé je především to, že Intel se dle ní chystá využít vícečipové řešení. 
K oblíbeným
reklama
Jednoduše řečeno, Intel by se mohl pokusit využít stejný přístup, s jakým AMD slaví úspěch v procesorovém světě, čili nabídnout vícečipová GPU z jednoho až čtyř čipletů. Ovšem Intel sám nemluví o čipletech, nýbrž o dlaždicích (tile), které mohou mít různý počet jednotek EU (Execution Unit). My už víme, že Intel DG1 zvládne se svými 96 EU slušně rozhýbat i náročnější 3D hry, takže pokud by měl Arctic Sound mít hned 512 EU, měla by to být velice slušná karta. 
 
 
Nicméně dle VideoCardz to také vypadá, že spíše než pro grafické účely by Arctic Sound mohla sloužit spíše v datových centrech pro výpočty, takže hráči by v takovém případě ostrouhali. Dále to vypadá, že pokud má Arctic Sound mít 512 EU na čtyřech samostatných čipech, jedna taková dlaždice by nabízela 128 EU a ne 96 jako na DG1. Ovšem DG1 ve své podobě, jakou Intel dosud ukázal, je pouze SDV, čili Software Development Vehicle pro potřeby vývojářů. 
 
Dle zveřejněné tabulky by pak Intel měl využít GPU z 1, 2 a 4 dlaždic jednak pro další SDV a pak i pro RVP karty (Reference Validation Platform). RVP by už měly mít mnohem blíže k finálním produktům určeným pro trh. 
 
Dále tu máme i informace o TDP, které nám právě říkají, že 4dlaždicová GPU se neobjeví v běžných počítačích, neboť jde o řešení se 400 až 500 W a navíc se 48V napájením. Nabídku pro PC by tak mohla tvořit jedno a dvoudlaždičová GPU s TDP 75 - 150 W a 300 W. 
 
Pokud se vícedlaždicová GPU potvrdí, pak by to mohlo znamenat, že Intel taková řešení nabídne jako první a předhoní v tomto ohledu AMD i NVIDII. K propojení čipů by mohl využít křemíkové můstky EMIB, díky nimž by výsledné řešení bylo jistě výrazně levnější, než kdyby se měly použít plnotučné křemíkové interposery. Právě v technologii EMIB tak může tkvět klíčová výhoda Intelu, který by se pak mohl těšit ze stejných výhod, jaké firmě AMD dávají čiplety v procesorech Ryzen, Threadripper a EPYC. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek