www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel z licenčního ujednání vymazal zákaz zveřejňovat benchmarky

Intel z licenčního ujednání vymazal zákaz zveřejňovat benchmarky
, , aktualita
Intel tento týden vyvolal velké vlny, když se dostalo na veřejnost jeho aktualizované licenční ujednání, které se týká nově distribuovaných mikrokódů. To zakazovalo zveřejňovat srovnávací testy procesorů a nyní tento požadavek zmizel. Tohle tedy neprošlo.
K oblíbeným
reklama
Klauzule v licenčním ujednání Intelu tedy zakazovala zveřejňovat benchmarky týkající se toho, jaký dopad na výkon mají nové mikrokódy, které mají řešit chyby v procesorech známé jako Spectre, Meltdown a další. 
To přirozeně vyvolalo velké pozdvižení. Požadavek Intelu byl viděn jako nehorázný a velice pravděpodobně i protiprávní, však to nebylo nic jiného než snaha Intelu umlčet případné hlasy, které by informovaly o tom, jak se změnil výkon procesorů po aplikaci nových mikrokódů. Z toho přitom vyplývá jediné - nové mikrokódy skutečně mají dopad na výkon, jehož se Intel obává, jinak by se asi neodhodlal k takovému kroku. 
 
 
Intel se poté sám médiím začal ozývat a ohlásil, že licenční ujednání bude upraveno, nová verze se objeví brzy a že jako "aktivní člen open sourcové komunity vítá všechnu zpětnou vazbu". 
 
Poté byly požadavky v ujednání přeformulovány, a to prostě tak, aby z nich zmizel zákaz provádět srovnávací benchmarky. Jsou tu konkrétně již jen tři požadavky: 
 
Redistribution and use in binary form, without modification, are permitted, provided that the following conditions are met:
  • Redistributions must reproduce the above copyright notice and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.
  • Neither the name of Intel Corporation nor the names of its suppliers may be used to endorse or promote products derived from this software without specific prior written permission.
  • No reverse engineering, decompilation, or disassembly of this software is permitted.
Tentokrát to tedy Intelu neprošlo a server techPowerUp se chce ještě ubezpečit, zda ty samé podmínky, které Intel aktualizoval, platí i pro firmy zabývající se cloudem, jako je třeba Amazon Web Services (AWS). Uvidíme a kdyžtak tento článek doplníme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře