www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Z390 bude podporovat i dnešní Coffee Lake-S

Intel Z390 bude podporovat i dnešní Coffee Lake-S
, , aktualita
Dosud nám chybělo potvrzení o tom, zda bude chystaná čipová sada podporovat či nepodporovat existující procesory Intel generace Coffee Lake. Nyní už máme díky společnosti SuperMicro jasno. A co je nového v případě Cascade Lake?
K oblíbeným
reklama
Řada lidí by se vůbec nedivila, kdyby Intel přinesl s čipsetem Z390 celou řadu procesorů, které by exkluzivně podporovaly pouze a jen jej, ovšem vzhledem k okolnostem by to byla přeci jen podivná volba. I chystaný osmijádrový procesor Core totiž má být součástí řady Coffee Lake-S, takže Z390 chystaný pro stejné procesory by tak logicky měl podporovat celou řadu. 
 
 
Na druhou stranu bude představovat oproti přechodu ze Z270 na Z370 konečně změnu. Jak dobře víme, Z370 je spíše přeznačený Z270 než nový kus křemíku a Z390 už má nabídnout Intel Wireless-AC, druhou generaci USB 3.1, podporu vPro nebo Thunderbolt 3.0 v podobě Titan Ridge. 
 
Server VideoCardz nově informuje, že na desce SuperMicro s čipsetem Z390, modelu C9Z390-CG-IW, dle výpisu z 3DMarku fungoval jak procesor Core i7-8700K, tak slabší Core i7-8700T, čili aktuální Coffee Lake-S se šesti jádry. 
 
Znamená to tak, že 8jádrové Coffee Lake využijí či využije stejnou patici LGA 1151 jako předchozí generace a ta nejspíše ani nebude upravena pro posílení napájení jako v případě Z390. Zda to rovněž znamená, že 8jádrové procesory budou moci pracovat i na Z370, na to si musíme ještě počkat, a to cca jeden nebo dva měsíce.
 
Ze soudku stejné firmy tu máme ještě informace o Cascade Lake, aneb chystanou serverovou platformu s až 56 logickými jádry, čili maximálně 28 fyzickými. Intel možná nepočítal s tím, že AMD nabídne i dvoupaticové konfigurace procesorů EPYC, čili až 128 logických jader v jednom systému, ovšem sám má už delší dobu ve svém arzenálu jednu zbraň, a sice možnost v jednom systému propojit až 8 procesorových patic. 
 
 
Tato možnost tu bude i v případě generace Cascade Lake, které vedle toho budou podporovat šestikanálový přístup k pamětem a každý také nabídne 48 linek PCIe. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci
Původně recesistická kryptoměna Dogecoin zažívá obrovský boom popularity. Její hodnota raketově roste a z tisícin dolaru v minulém roce se dostala na setiny v tom letošním. A moc se jí nechce zastavovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem 27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem
Jeden z několika zakladatelů kryptoměny Ethereum, Vitalik Buterin, má jen 27 let, ale už teď je dolarovým miliardářem, a to navíc nejmladším na světě. S rostoucí cenou kryptoměny Ethereum se jeho jmění rychle zvyšuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD
Existuje více možných důvodů, proč by si Sony mělo chystat nové verze PS5 založené na čipech firmy AMD vyráběných lepším 6nm procesem. Buď půjde o nové lepší a výkonnější verze, nebo o stejné úspornější verze, anebo třeba o řešení dostupnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů
Dle společnosti IDC se mohou výrobci čipů letos obecně těšit na vyšší tržby, a sice dle odhadu 522 miliard dolarů oproti 464 miliardám v předchozím roce. A je zřejmé, že kdyby byly dostupné kapacity, bylo by to ještě mnohem lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával
Soudní pře mezi firmami Epic a Apple nám už přinesla přehled zaplacených obnosů za hry, které Epic Games Store nabízel v roce 2019 zdarma a nyní se i od zástupkyně Microsoftu dozvídáme pravdu o ziskovosti prodejů konzolí Xbox. 
Včera, aktualita, Jan Vítek