www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass
, , aktualita
Na internetu se objevily záběry z prezentace nové technologie Intel Barlow Pass. Jde o druhou generaci perzistentních modulů DIMM pracující s technologií Intel Optane DC. Současně se objevilo i více informací o procesorech Intel Ice Lake-SP.
K oblíbeným
reklama
Úniky ohledně připravovaných technologií nadále pokračují a nyní se dostalo na perzistentní paměť Optane DC generace Barlow Pass a procesory Ice Lake-SP. Pokud jde o paměti Barlow Pass, tak jde o druhou generaci, která nahradí předchozí Apache Pass. Takové moduly typu DIMM jsou pinově kompatibilní s DDR4 sloty, využívají však non-volatilních paměťových čipů 3D XPoint (po přerušení napájení si tak zachovají svůj obsah). Takový modul má mít 15W TDP, o 15 % vyšší přenosové rychlosti a podporuje 3200 MT/s. Pro chlazení bude využit modrý heat-spreader.
 
Intel Barlow Pass
 
K dispozici bude pro dvě různé platformy. V případě Whitley půjde o 2socketové řešení s 10nm procesory Ice Lake-SP, 8kanálovými pamětmi s až 3200 MT/s a podporou až 4 TB paměti na socket. Tato platforma by měla také přinést rozhraní PCI-Express 4.0. Cedar Island využije 14nm procesory Cooper Lake-SP, v tomto případě budou využity 6kanálově řadiče pamětí s rychlostí maximálně 2933 MT/s a podporou 3TB kapacity na socket. Dále se rovněž objevily informace, že Intel chystá 144vrstvé 3D NAND paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek