www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass
, , aktualita
Na internetu se objevily záběry z prezentace nové technologie Intel Barlow Pass. Jde o druhou generaci perzistentních modulů DIMM pracující s technologií Intel Optane DC. Současně se objevilo i více informací o procesorech Intel Ice Lake-SP.
K oblíbeným
reklama
Úniky ohledně připravovaných technologií nadále pokračují a nyní se dostalo na perzistentní paměť Optane DC generace Barlow Pass a procesory Ice Lake-SP. Pokud jde o paměti Barlow Pass, tak jde o druhou generaci, která nahradí předchozí Apache Pass. Takové moduly typu DIMM jsou pinově kompatibilní s DDR4 sloty, využívají však non-volatilních paměťových čipů 3D XPoint (po přerušení napájení si tak zachovají svůj obsah). Takový modul má mít 15W TDP, o 15 % vyšší přenosové rychlosti a podporuje 3200 MT/s. Pro chlazení bude využit modrý heat-spreader.
 
Intel Barlow Pass
 
K dispozici bude pro dvě různé platformy. V případě Whitley půjde o 2socketové řešení s 10nm procesory Ice Lake-SP, 8kanálovými pamětmi s až 3200 MT/s a podporou až 4 TB paměti na socket. Tato platforma by měla také přinést rozhraní PCI-Express 4.0. Cedar Island využije 14nm procesory Cooper Lake-SP, v tomto případě budou využity 6kanálově řadiče pamětí s rychlostí maximálně 2933 MT/s a podporou 3TB kapacity na socket. Dále se rovněž objevily informace, že Intel chystá 144vrstvé 3D NAND paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů