www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass
, , aktualita
Na internetu se objevily záběry z prezentace nové technologie Intel Barlow Pass. Jde o druhou generaci perzistentních modulů DIMM pracující s technologií Intel Optane DC. Současně se objevilo i více informací o procesorech Intel Ice Lake-SP.
K oblíbeným
reklama
Úniky ohledně připravovaných technologií nadále pokračují a nyní se dostalo na perzistentní paměť Optane DC generace Barlow Pass a procesory Ice Lake-SP. Pokud jde o paměti Barlow Pass, tak jde o druhou generaci, která nahradí předchozí Apache Pass. Takové moduly typu DIMM jsou pinově kompatibilní s DDR4 sloty, využívají však non-volatilních paměťových čipů 3D XPoint (po přerušení napájení si tak zachovají svůj obsah). Takový modul má mít 15W TDP, o 15 % vyšší přenosové rychlosti a podporuje 3200 MT/s. Pro chlazení bude využit modrý heat-spreader.
 
Intel Barlow Pass
 
K dispozici bude pro dvě různé platformy. V případě Whitley půjde o 2socketové řešení s 10nm procesory Ice Lake-SP, 8kanálovými pamětmi s až 3200 MT/s a podporou až 4 TB paměti na socket. Tato platforma by měla také přinést rozhraní PCI-Express 4.0. Cedar Island využije 14nm procesory Cooper Lake-SP, v tomto případě budou využity 6kanálově řadiče pamětí s rychlostí maximálně 2933 MT/s a podporou 3TB kapacity na socket. Dále se rovněž objevily informace, že Intel chystá 144vrstvé 3D NAND paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář