Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass

14.3.2020, Milan Šurkala, aktualita
Intelu unikla prezentace o persistentních Optane DC Barlow Pass
Na internetu se objevily záběry z prezentace nové technologie Intel Barlow Pass. Jde o druhou generaci perzistentních modulů DIMM pracující s technologií Intel Optane DC. Současně se objevilo i více informací o procesorech Intel Ice Lake-SP.
Úniky ohledně připravovaných technologií nadále pokračují a nyní se dostalo na perzistentní paměť Optane DC generace Barlow Pass a procesory Ice Lake-SP. Pokud jde o paměti Barlow Pass, tak jde o druhou generaci, která nahradí předchozí Apache Pass. Takové moduly typu DIMM jsou pinově kompatibilní s DDR4 sloty, využívají však non-volatilních paměťových čipů 3D XPoint (po přerušení napájení si tak zachovají svůj obsah). Takový modul má mít 15W TDP, o 15 % vyšší přenosové rychlosti a podporuje 3200 MT/s. Pro chlazení bude využit modrý heat-spreader.
 
Intel Barlow Pass
 
K dispozici bude pro dvě různé platformy. V případě Whitley půjde o 2socketové řešení s 10nm procesory Ice Lake-SP, 8kanálovými pamětmi s až 3200 MT/s a podporou až 4 TB paměti na socket. Tato platforma by měla také přinést rozhraní PCI-Express 4.0. Cedar Island využije 14nm procesory Cooper Lake-SP, v tomto případě budou využity 6kanálově řadiče pamětí s rychlostí maximálně 2933 MT/s a podporou 3TB kapacity na socket. Dále se rovněž objevily informace, že Intel chystá 144vrstvé 3D NAND paměti.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.