www.svethardware.cz
>
>
>
>

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev
, , aktualita
Japonský International Memory Workshop se věnuje, jak jinak, paměťovým technologiím a ty by se v případě pamětí 3D NAND Flash měly v příštích letech stále vyvíjet vertikálním směrem. Budou tak narůstat až na 140 vrstev. 
reklama
Dnes máme na trhu už běžně paměti, které se chlubí celkem 64 vrstvami buněk NAND Flash, přičemž horkou novinkou jsou 72vrstvé paměti, které jsou dílem firmy SK Hynix. Ovšem žádný z hlavních výrobců těchto pamětí nechce zůstat pozadu a dnes je při jejich vývoji jediná cesta k úspěchu navyšování "pater" čili vrstev paměťových buněk. 
 
 
Výsledné čipy tak mají vysokou paměťovou hustotu a umožňují vytvořit velice malé výsledné produkty, jako je třeba 16 x 20mm SSD s kapacitou 1 TB od společnosti Toshiba. Dnes už tak nemůže na trhu s NAND Flash opravdu uspět někdo, kdo vyrábí staré "rovinné" či 2D paměti.
 
 
Není tak divu, že navyšování vrstev bude pokračovat a dle Seana Kanga z Applied Material, který promluvil právě na International Memory Workshop (IMW), se do roku 2021 dočkáme už 140 vrstev. To zajistí především navýšení celkové kapacity bez větších nároků na prostor, takže SSD prostě budou moci mít vyšší kapacitu. 
 
Už dnes to znamená, že na trhu jsou SSD ve 2,5" formátu, která dosahují kapacity třeba 7 TB, a pro drtivou většinu uživatelů mají už zbytečně velkou kapacitu. Nové paměti by měly přitom tuto kapacitu dostat na více než dvojnásobek. Je ale jasné, že takové produkty jsou určeny především pro podniky a jejich servery, kde rychlých a vysokokapacitních úložišť stále ještě není dost a pro nás by to mělo znamenat spíše pokles cen. 
 
V tomto roce se přitom očekává již nástup pamětí s 90 vrstvami, jejichž výška se zmenší o cca 20 procent díky využití výrobních technologií s vyšším rozlišením. Zda to ale přinese i pokles cen, to se ještě uvidí. V posledních letech je to totiž s cenami SSD všelijaké. Některá se spíše drží na stejné úrovni nebo jen mírně klesají (Samsung) a jen v málo případech nastal pokles. Však takový Samsung SSD 850 nebo Kingston SSDNow za dva roky zlevnily jen velice málo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář