www.svethardware.cz
>
>
>
>

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev
, , aktualita
Japonský International Memory Workshop se věnuje, jak jinak, paměťovým technologiím a ty by se v případě pamětí 3D NAND Flash měly v příštích letech stále vyvíjet vertikálním směrem. Budou tak narůstat až na 140 vrstev. 
reklama
Dnes máme na trhu už běžně paměti, které se chlubí celkem 64 vrstvami buněk NAND Flash, přičemž horkou novinkou jsou 72vrstvé paměti, které jsou dílem firmy SK Hynix. Ovšem žádný z hlavních výrobců těchto pamětí nechce zůstat pozadu a dnes je při jejich vývoji jediná cesta k úspěchu navyšování "pater" čili vrstev paměťových buněk. 
 
 
Výsledné čipy tak mají vysokou paměťovou hustotu a umožňují vytvořit velice malé výsledné produkty, jako je třeba 16 x 20mm SSD s kapacitou 1 TB od společnosti Toshiba. Dnes už tak nemůže na trhu s NAND Flash opravdu uspět někdo, kdo vyrábí staré "rovinné" či 2D paměti.
 
 
Není tak divu, že navyšování vrstev bude pokračovat a dle Seana Kanga z Applied Material, který promluvil právě na International Memory Workshop (IMW), se do roku 2021 dočkáme už 140 vrstev. To zajistí především navýšení celkové kapacity bez větších nároků na prostor, takže SSD prostě budou moci mít vyšší kapacitu. 
 
Už dnes to znamená, že na trhu jsou SSD ve 2,5" formátu, která dosahují kapacity třeba 7 TB, a pro drtivou většinu uživatelů mají už zbytečně velkou kapacitu. Nové paměti by měly přitom tuto kapacitu dostat na více než dvojnásobek. Je ale jasné, že takové produkty jsou určeny především pro podniky a jejich servery, kde rychlých a vysokokapacitních úložišť stále ještě není dost a pro nás by to mělo znamenat spíše pokles cen. 
 
V tomto roce se přitom očekává již nástup pamětí s 90 vrstvami, jejichž výška se zmenší o cca 20 procent díky využití výrobních technologií s vyšším rozlišením. Zda to ale přinese i pokles cen, to se ještě uvidí. V posledních letech je to totiž s cenami SSD všelijaké. Některá se spíše drží na stejné úrovni nebo jen mírně klesají (Samsung) a jen v málo případech nastal pokles. Však takový Samsung SSD 850 nebo Kingston SSDNow za dva roky zlevnily jen velice málo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář