www.svethardware.cz
>
>
>
>

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev
, , aktualita
Japonský International Memory Workshop se věnuje, jak jinak, paměťovým technologiím a ty by se v případě pamětí 3D NAND Flash měly v příštích letech stále vyvíjet vertikálním směrem. Budou tak narůstat až na 140 vrstev. 
reklama
Dnes máme na trhu už běžně paměti, které se chlubí celkem 64 vrstvami buněk NAND Flash, přičemž horkou novinkou jsou 72vrstvé paměti, které jsou dílem firmy SK Hynix. Ovšem žádný z hlavních výrobců těchto pamětí nechce zůstat pozadu a dnes je při jejich vývoji jediná cesta k úspěchu navyšování "pater" čili vrstev paměťových buněk. 
 
 
Výsledné čipy tak mají vysokou paměťovou hustotu a umožňují vytvořit velice malé výsledné produkty, jako je třeba 16 x 20mm SSD s kapacitou 1 TB od společnosti Toshiba. Dnes už tak nemůže na trhu s NAND Flash opravdu uspět někdo, kdo vyrábí staré "rovinné" či 2D paměti.
 
 
Není tak divu, že navyšování vrstev bude pokračovat a dle Seana Kanga z Applied Material, který promluvil právě na International Memory Workshop (IMW), se do roku 2021 dočkáme už 140 vrstev. To zajistí především navýšení celkové kapacity bez větších nároků na prostor, takže SSD prostě budou moci mít vyšší kapacitu. 
 
Už dnes to znamená, že na trhu jsou SSD ve 2,5" formátu, která dosahují kapacity třeba 7 TB, a pro drtivou většinu uživatelů mají už zbytečně velkou kapacitu. Nové paměti by měly přitom tuto kapacitu dostat na více než dvojnásobek. Je ale jasné, že takové produkty jsou určeny především pro podniky a jejich servery, kde rychlých a vysokokapacitních úložišť stále ještě není dost a pro nás by to mělo znamenat spíše pokles cen. 
 
V tomto roce se přitom očekává již nástup pamětí s 90 vrstvami, jejichž výška se zmenší o cca 20 procent díky využití výrobních technologií s vyšším rozlišením. Zda to ale přinese i pokles cen, to se ještě uvidí. V posledních letech je to totiž s cenami SSD všelijaké. Některá se spíše drží na stejné úrovni nebo jen mírně klesají (Samsung) a jen v málo případech nastal pokles. Však takový Samsung SSD 850 nebo Kingston SSDNow za dva roky zlevnily jen velice málo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové poprvé detekovali na exoplanetě železo a titan Astronomové poprvé detekovali na exoplanetě železo a titan
Astronomové už dokázali najít tisíce potvrzených exoplanet, ale o nich samotných v podstatě nic nevíme. Dokážeme určit spíše jen jejich přibližnou velikost, hmotnost a vzdálenost od mateřské hvězdy, ale co takové složení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně
K neobvyklému dvoustupňovému vylepšení hodnocení sáhl analytik z Wells Fargo, když změnil toto hodnocení firmy NVIDIA ze stupně Underperform na Outperform. S tím bude spojeno i to, že jde o nového analytika, ale co jej k tomu vedlo? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel představil NUC i s Radeonem pro hraní eSports titulů Intel představil NUC i s Radeonem pro hraní eSports titulů
Intel už oficiálně představil své nejnovější minipočítače z řad NUC, které využijí procesory Coffee Lake i Cannon Lake. Jde jednak o NUC sady známé jako Bean Canyon a pak i celá mini PC, jež zase nesou označení Crimson Canyon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí
Coinhive je JavaScript, který na počítačích návštěvníků webových stránek těží kryptoměnu Monero. Zjistilo se však, že celý trh v podstatě ovládá pouhopouhých 10 subjektů, které získávají drtivou většinu příjmů. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA RT: nová jádra nejen pro obraz, ale i pro zvuk NVIDIA RT: nová jádra nejen pro obraz, ale i pro zvuk
Je dobře známo, že zvuk se prostorem šíří podobně jako světlo. Jeho vlny se také odráží a procházejí různými materiály, takže proč by se nová jádra RT nemohla využít i pro zvuk? Nastupuje tak technologie, která svým způsobem naváže na snahy AMD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek