www.svethardware.cz
>
>
>
>

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev

International Memory Workshop: 3D NAND Flash dosáhnou do tří let 140 vrstev
, , aktualita
Japonský International Memory Workshop se věnuje, jak jinak, paměťovým technologiím a ty by se v případě pamětí 3D NAND Flash měly v příštích letech stále vyvíjet vertikálním směrem. Budou tak narůstat až na 140 vrstev. 
reklama
Dnes máme na trhu už běžně paměti, které se chlubí celkem 64 vrstvami buněk NAND Flash, přičemž horkou novinkou jsou 72vrstvé paměti, které jsou dílem firmy SK Hynix. Ovšem žádný z hlavních výrobců těchto pamětí nechce zůstat pozadu a dnes je při jejich vývoji jediná cesta k úspěchu navyšování "pater" čili vrstev paměťových buněk. 
 
 
Výsledné čipy tak mají vysokou paměťovou hustotu a umožňují vytvořit velice malé výsledné produkty, jako je třeba 16 x 20mm SSD s kapacitou 1 TB od společnosti Toshiba. Dnes už tak nemůže na trhu s NAND Flash opravdu uspět někdo, kdo vyrábí staré "rovinné" či 2D paměti.
 
 
Není tak divu, že navyšování vrstev bude pokračovat a dle Seana Kanga z Applied Material, který promluvil právě na International Memory Workshop (IMW), se do roku 2021 dočkáme už 140 vrstev. To zajistí především navýšení celkové kapacity bez větších nároků na prostor, takže SSD prostě budou moci mít vyšší kapacitu. 
 
Už dnes to znamená, že na trhu jsou SSD ve 2,5" formátu, která dosahují kapacity třeba 7 TB, a pro drtivou většinu uživatelů mají už zbytečně velkou kapacitu. Nové paměti by měly přitom tuto kapacitu dostat na více než dvojnásobek. Je ale jasné, že takové produkty jsou určeny především pro podniky a jejich servery, kde rychlých a vysokokapacitních úložišť stále ještě není dost a pro nás by to mělo znamenat spíše pokles cen. 
 
V tomto roce se přitom očekává již nástup pamětí s 90 vrstvami, jejichž výška se zmenší o cca 20 procent díky využití výrobních technologií s vyšším rozlišením. Zda to ale přinese i pokles cen, to se ještě uvidí. V posledních letech je to totiž s cenami SSD všelijaké. Některá se spíše drží na stejné úrovni nebo jen mírně klesají (Samsung) a jen v málo případech nastal pokles. Však takový Samsung SSD 850 nebo Kingston SSDNow za dva roky zlevnily jen velice málo. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů