Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB

26.11.2019, Jan Vítek, aktualita
InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB
Počítačovou skříň InWin 303EK by si rozhodně neměl pořizovat někdo, kdo nepočítá s využitím vodního chlazení. Část takového systému dodávaná firmou EK Water Blocks je totiž přímou součástí této skříně. 
Většina moderních towerů je alespoň nějakým způsobem připravena pro vodní chlazení, respektive počítá s možností instalace přinejmenším jednoho radiátoru, což ostatně nevyžaduje nic speciálního. InWin 303EK z edice EK-Classic však má za úkol se rovnou stát součástí vodního chlazení, neboť skrz její čelo bude kolovat chladicí médium. To pochopitelně jednak pro potěchu oka, ale má to i svůj praktický význam, abychom se mohli vždy a hned přesvědčit, že pumpa funguje správně a že okruh je dobře naplněn. 
 
 
Výrobce uvádí, že tato skříň je jediná svého druhu na dnešním trhu a druhá fotografie nám ukazuje, že přední panel je využit jako jakýsi rozvaděč v kombinaci s rezervoárem, na nějž jsou napojeny jednotlivé komponenty chlazení, čili vodní bloky, pumpa a radiátor. Jinak ale tato skříň vychází z dobře známého modelu InWin 303, který se u nás prodává za cca 2000 korun. EK-Classic InWin 303EK však pochopitelně tak levná nebude, ostatně její oficiální cena je 339 eur.  
 
 
Dozvídáme se ovšem, že součástí předního panelu je i výkonná vodní pumpa, přičemž zbytek okruhu můžeme napojit na standardní G1/4" fitinky. Může to být procesor, až dvě karty (nebo jiné komponenty) a nahoře pak radiátor. 
 
 
 
Rozměry samotné skříně jsou  215 x 487 x 480 mm a vybavená je bočním temperovaným sklem. Dovnitř se vejdou desky ATX, Micro ATX a mini ITX, až 350 mm dlouhé karty vysoké až 160 mm. Radiátor s velikostí 360mm můžeme umístit nahoru či do dna skříně, anebo využít třeba i jen malý 120mm vzadu. 
 
Integrovaná pumpa pracuje s napětím 12 V (18 W), takže ji můžeme napájet ze zdroje. Vodu dokáže vyhnat do výšky až 5,2 metrů a proteče jí maximálně tisíc litrů za hodinu. Teplota média by se pak měla pohybovat maximálně na 60 °C. A co se týče chladicího média, zde musíme počítat s tím, že v okruhu budeme mít coby materiály nerezovou ocel, PPS-GF40, kroužky z EPDM a zmíněn je i grafit. 
 
 
EK-Classic InWin 303EK bude k dispozici od 11. ledna, přičemž už nyní běží předobjednávky v rámci Black Friday, díky čemuž mohou zájemci ušetřit cca 30 eur.  

 
Zdroj: Hexus.net