InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB

InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB
, , aktualita
Počítačovou skříň InWin 303EK by si rozhodně neměl pořizovat někdo, kdo nepočítá s využitím vodního chlazení. Část takového systému dodávaná firmou EK Water Blocks je totiž přímou součástí této skříně. 
K oblíbeným
reklama
Většina moderních towerů je alespoň nějakým způsobem připravena pro vodní chlazení, respektive počítá s možností instalace přinejmenším jednoho radiátoru, což ostatně nevyžaduje nic speciálního. InWin 303EK z edice EK-Classic však má za úkol se rovnou stát součástí vodního chlazení, neboť skrz její čelo bude kolovat chladicí médium. To pochopitelně jednak pro potěchu oka, ale má to i svůj praktický význam, abychom se mohli vždy a hned přesvědčit, že pumpa funguje správně a že okruh je dobře naplněn. 
 
 
Výrobce uvádí, že tato skříň je jediná svého druhu na dnešním trhu a druhá fotografie nám ukazuje, že přední panel je využit jako jakýsi rozvaděč v kombinaci s rezervoárem, na nějž jsou napojeny jednotlivé komponenty chlazení, čili vodní bloky, pumpa a radiátor. Jinak ale tato skříň vychází z dobře známého modelu InWin 303, který se u nás prodává za cca 2000 korun. EK-Classic InWin 303EK však pochopitelně tak levná nebude, ostatně její oficiální cena je 339 eur.  
 
 
Dozvídáme se ovšem, že součástí předního panelu je i výkonná vodní pumpa, přičemž zbytek okruhu můžeme napojit na standardní G1/4" fitinky. Může to být procesor, až dvě karty (nebo jiné komponenty) a nahoře pak radiátor. 
 
 
 
Rozměry samotné skříně jsou  215 x 487 x 480 mm a vybavená je bočním temperovaným sklem. Dovnitř se vejdou desky ATX, Micro ATX a mini ITX, až 350 mm dlouhé karty vysoké až 160 mm. Radiátor s velikostí 360mm můžeme umístit nahoru či do dna skříně, anebo využít třeba i jen malý 120mm vzadu. 
 
Integrovaná pumpa pracuje s napětím 12 V (18 W), takže ji můžeme napájet ze zdroje. Vodu dokáže vyhnat do výšky až 5,2 metrů a proteče jí maximálně tisíc litrů za hodinu. Teplota média by se pak měla pohybovat maximálně na 60 °C. A co se týče chladicího média, zde musíme počítat s tím, že v okruhu budeme mít coby materiály nerezovou ocel, PPS-GF40, kroužky z EPDM a zmíněn je i grafit. 
 
 
EK-Classic InWin 303EK bude k dispozici od 11. ledna, přičemž už nyní běží předobjednávky v rámci Black Friday, díky čemuž mohou zájemci ušetřit cca 30 eur.  

 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře