InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB

InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB
, , aktualita
Počítačovou skříň InWin 303EK by si rozhodně neměl pořizovat někdo, kdo nepočítá s využitím vodního chlazení. Část takového systému dodávaná firmou EK Water Blocks je totiž přímou součástí této skříně. 
K oblíbeným
reklama
Většina moderních towerů je alespoň nějakým způsobem připravena pro vodní chlazení, respektive počítá s možností instalace přinejmenším jednoho radiátoru, což ostatně nevyžaduje nic speciálního. InWin 303EK z edice EK-Classic však má za úkol se rovnou stát součástí vodního chlazení, neboť skrz její čelo bude kolovat chladicí médium. To pochopitelně jednak pro potěchu oka, ale má to i svůj praktický význam, abychom se mohli vždy a hned přesvědčit, že pumpa funguje správně a že okruh je dobře naplněn. 
 
 
Výrobce uvádí, že tato skříň je jediná svého druhu na dnešním trhu a druhá fotografie nám ukazuje, že přední panel je využit jako jakýsi rozvaděč v kombinaci s rezervoárem, na nějž jsou napojeny jednotlivé komponenty chlazení, čili vodní bloky, pumpa a radiátor. Jinak ale tato skříň vychází z dobře známého modelu InWin 303, který se u nás prodává za cca 2000 korun. EK-Classic InWin 303EK však pochopitelně tak levná nebude, ostatně její oficiální cena je 339 eur.  
 
 
Dozvídáme se ovšem, že součástí předního panelu je i výkonná vodní pumpa, přičemž zbytek okruhu můžeme napojit na standardní G1/4" fitinky. Může to být procesor, až dvě karty (nebo jiné komponenty) a nahoře pak radiátor. 
 
 
 
Rozměry samotné skříně jsou  215 x 487 x 480 mm a vybavená je bočním temperovaným sklem. Dovnitř se vejdou desky ATX, Micro ATX a mini ITX, až 350 mm dlouhé karty vysoké až 160 mm. Radiátor s velikostí 360mm můžeme umístit nahoru či do dna skříně, anebo využít třeba i jen malý 120mm vzadu. 
 
Integrovaná pumpa pracuje s napětím 12 V (18 W), takže ji můžeme napájet ze zdroje. Vodu dokáže vyhnat do výšky až 5,2 metrů a proteče jí maximálně tisíc litrů za hodinu. Teplota média by se pak měla pohybovat maximálně na 60 °C. A co se týče chladicího média, zde musíme počítat s tím, že v okruhu budeme mít coby materiály nerezovou ocel, PPS-GF40, kroužky z EPDM a zmíněn je i grafit. 
 
 
EK-Classic InWin 303EK bude k dispozici od 11. ledna, přičemž už nyní běží předobjednávky v rámci Black Friday, díky čemuž mohou zájemci ušetřit cca 30 eur.  

 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář