InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB

InWin 303EK: skříň s integrovaným vodníkem od EKWB
, , aktualita
Počítačovou skříň InWin 303EK by si rozhodně neměl pořizovat někdo, kdo nepočítá s využitím vodního chlazení. Část takového systému dodávaná firmou EK Water Blocks je totiž přímou součástí této skříně. 
K oblíbeným
reklama
Většina moderních towerů je alespoň nějakým způsobem připravena pro vodní chlazení, respektive počítá s možností instalace přinejmenším jednoho radiátoru, což ostatně nevyžaduje nic speciálního. InWin 303EK z edice EK-Classic však má za úkol se rovnou stát součástí vodního chlazení, neboť skrz její čelo bude kolovat chladicí médium. To pochopitelně jednak pro potěchu oka, ale má to i svůj praktický význam, abychom se mohli vždy a hned přesvědčit, že pumpa funguje správně a že okruh je dobře naplněn. 
 
 
Výrobce uvádí, že tato skříň je jediná svého druhu na dnešním trhu a druhá fotografie nám ukazuje, že přední panel je využit jako jakýsi rozvaděč v kombinaci s rezervoárem, na nějž jsou napojeny jednotlivé komponenty chlazení, čili vodní bloky, pumpa a radiátor. Jinak ale tato skříň vychází z dobře známého modelu InWin 303, který se u nás prodává za cca 2000 korun. EK-Classic InWin 303EK však pochopitelně tak levná nebude, ostatně její oficiální cena je 339 eur.  
 
 
Dozvídáme se ovšem, že součástí předního panelu je i výkonná vodní pumpa, přičemž zbytek okruhu můžeme napojit na standardní G1/4" fitinky. Může to být procesor, až dvě karty (nebo jiné komponenty) a nahoře pak radiátor. 
 
 
 
Rozměry samotné skříně jsou  215 x 487 x 480 mm a vybavená je bočním temperovaným sklem. Dovnitř se vejdou desky ATX, Micro ATX a mini ITX, až 350 mm dlouhé karty vysoké až 160 mm. Radiátor s velikostí 360mm můžeme umístit nahoru či do dna skříně, anebo využít třeba i jen malý 120mm vzadu. 
 
Integrovaná pumpa pracuje s napětím 12 V (18 W), takže ji můžeme napájet ze zdroje. Vodu dokáže vyhnat do výšky až 5,2 metrů a proteče jí maximálně tisíc litrů za hodinu. Teplota média by se pak měla pohybovat maximálně na 60 °C. A co se týče chladicího média, zde musíme počítat s tím, že v okruhu budeme mít coby materiály nerezovou ocel, PPS-GF40, kroužky z EPDM a zmíněn je i grafit. 
 
 
EK-Classic InWin 303EK bude k dispozici od 11. ledna, přičemž už nyní běží předobjednávky v rámci Black Friday, díky čemuž mohou zájemci ušetřit cca 30 eur.  

 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Včera, aktualita, Jan Vítek