www.svethardware.cz
>
>
>

Írán na 4 měsíce zakázal těžbu kryptoměn kvůli blackoutům

Írán na 4 měsíce zakázal těžbu kryptoměn kvůli blackoutům
, , aktualita
Všichni víme, že těžba kryptoměn spotřebovává obrovské množství elektřiny. V Íránu mají nyní problémy s blackouty, a proto těžbu dočasně zakázali. Spustit se bude moct opětovně až v druhé polovině září.
K oblíbeným
reklama
Problémem kryptoměn je extrémní spotřeba elektrické energie (ta několikanásobně převyšuje např. i nabíjení elektromobilů). Rozhodně tak těžba nepomáhá vylepšit stav již tak špatného stavu infrastruktury jako např. v Íránu. Zde jsou jedním ze zdrojů problémů vodní elektrárny, které v dlouhém období sucha nejsou schopny vyrábět dostatečné množství elektřiny, což přispívá k vznikům blackoutů. A když si přisadí ještě energeticky náročná těžba kryptoměn, problém je na světě. Íránská vláda tak vydala zákaz těžby na dobu 4 měsíců a spustit se může až 22. září.
 
Írán Bitcoin
 
Podle statistik se odhaduje, že se v Íránu těží až 4,5 % všech Bitcoinů (nižší odhady hovoří o 3,4 %, a i to je dost). Země už před nějakou dobou změnila svůj postoj ke kryptoměnám a podle nynějších zákonů se těžaři musí registrovat, platit vyšší částky za elektřinu a současně své vytěžené mince prodávat vládě. I přesto se odhaduje, že je v zemi až 85 % nelegální neregistrované těžby. Ti registrovaní už dobrovolně odstavili své těžařské stroje. V zemi je okolo 50 licencovaných těžařských farem s celkovou spotřebou odhadovanou mezi 209 až 300 MW. S těmi ilegálními by to ale podle odhadů mohlo být až kolem 2 GW (což je ekvivalent výkonu celých Dukovan).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek