www.svethardware.cz
>
>
>

Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění

Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
, , aktualita
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
K oblíbeným
reklama
Mezi nejbohatšími osobnostmi světa najdeme spoustu filantropů, kteří své peníze věnují na dobročinné účely. Na boj s koronavirem a nemocí COVID-19 věnoval peníze např. Mark Zuckerberg. V jeho případě šlo o 25 milionů USD, což je 0,04 % jeho jmění. Jeff Bezos z Amazonu přišel s pomocí ve výši 100 mil. USD, která tvoří 0,08 % jeho majetku. Bill a Melinda Gatesovi věnovali podobnou částku, v tomto případě se dostáváme na 0,1 %. Nutno podotknout, že nadace Billa a Melindy se angažuje i v mnoha jiných projektech a během své aktivity darovala už desítky miliard dolarů. V případě nemoci COVID-19 ale drží prim Jack Dorsey, CEO sociální sítě Twitter. Ten totiž daroval rovnou celou miliardu USD, což navíc při jeho výrazně menším jmění přes 3 mld. USD dělá dle jeho vlastních slov 28 % jeho majetku.
 
Jack Dorsey
Jack Dorsey, CEO Twitteru, autor: cellanr / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Jeho příspěvek jde do fondu Start Small LLC, který bude dotovat nejrůznější světové projekty bojující s touto nemocí. Příspěvek daroval ve formě 19.833.400 akcií společnosti Square, která v té době měla hodnotu $50,42. Nyní už je na $57,04, takže hodnota fondu vzrostla na více než 1,13 mld. USD. Příspěvky i dary lze sledovat v dokumentu na Disku Google, kde také vidíme, že prozatím bylo posláno 100 tisíc USD na účet America's Food Fund na stravu pro postižené touto nemocí (tuto organizaci založil Leonardo DiCaprio a Laurene Powell Jobs). Poté, co skončí pandemie, Dorsey chce, aby se Start Small věnoval projektům zdraví žen, vzdělání a univerzálnímu základnímu příjmu, ve kterém vidí velkou budoucnost a řešení vleklých společenských problémů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray" Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"
Moderní technologie přináší kdysi nevídané možnosti. Jedním z výdobytků moderní doby je 3D tisk a obecně aditivní výroba. V Austrálii takto úspěšně zkouší technologii cold spray pro jednodušší opravy ponorek mimo doky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Epic Games Store se chystá i na Android a iOS Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik