www.svethardware.cz
>
>
>

Jak zapojíme síť: WiFi bez tajemství

Jak zapojíme síť: WiFi bez tajemství
, , článek
Připravili jsme článek podrobně rozebírající všechny technické aspekty bezdrátových sítí pracujících v pásmu 2,4GHz. Podívejte se, jak vlastně WiFi pracuje, jaké má parametry, jaký máte zvolit aktivní a pasivní hardware a kde je potřeba co a jak nastavit.
K oblíbeným
reklama
Dostali jsme se na závěr rozboru WiFi sítí - pokud je vám článek povědomý, pak vězte, že se jedná o inovovanou verzi pocházející původně z roku 2005, kdy jsme o počítačových sítích přinesli rovnou celý seriál. Každopádně se toho na bezdrátovém poli až tak moc nezměnilo a veškeré principy jako takové zůstaly stejné.Pevně věříme, že jste po dnešním článku schopni porozumět této velmi obsáhlé problematice alespoň o trochu lépe a že se v bezdrátových sítích již neztratíte. Přeci jen tyto sítě v současné době zažívají velký rozmach především u koncových uživatelů, kteří chtějí stále častěji využít WiFi ve svých domácnostech a zbavit se tak kabelů např. u notebooku. Díky tomuto rozboru byste měli být nyní schopni si takovýto router nastavit a především jej vhodně zabezpečit proti zneužití.Rozhodně se ale nebojte obrátit na specialisty, poptejte se v obchodech či diskusních fórech a nechejte si poradit. Přeci jen na trhu je tolik různých druhů koncových zařízení, že může být výběr jako takový pro laika opravdu nezkousnutelným oříškem a byla by škoda následně zjistit, že zařízení nesplňuje některé z vašich požadavků.

V příštích týdnech se můžete v rámci našeho měsíčního tématu těšit hlavně na rozbor technologie 802.11n a jejího prvku v podobě MIMO - ostatně v úvodníku říjnového tématu jsme se o tom již zmínili.
reklama
Nejnovější články
Apple M1: co nabízí a jaký je? Apple M1: co nabízí a jaký je?
Procesor Apple M1 už byl oficiálně představen, a my se tak podíváme na to, co nabízí tento čip, s jehož pomocí Apple trhá další vazby ze světem x86 s konečným cílem jej zcela opustit. Jaký tedy je M1? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ceny grafických karet už nerostou, jak situaci ovlivňují distributoři? Ceny grafických karet už nerostou, jak situaci ovlivňují distributoři?
Dalo by se říci, že ceny grafických karet jsou dnes na maximu, a tak sice už dále nerostou, ale to zákazníky pochopitelně moc nepotěší. Můžeme si také přečíst o tom, jak se ke své práci staví distributoři hardwaru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Citigroup: NVIDIA má jen desetiprocentní šanci na akvizici Armu Citigroup: NVIDIA má jen desetiprocentní šanci na akvizici Armu
Včera jsme se dozvěděli o tom, že akvizice Armu firmou NVIDIA se nepozdává britské vládě, jejíž ministr mluví o otázkách národní bezpečnosti. I to jistě ovlivnilo názor analytiků ze Citigroup, dle nichž je šance uzavřít tento obchod malá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Desky Asus, ASRock i Gigabyte s B560 mají omezenou funkčnost prvního M.2 slotu Desky Asus, ASRock i Gigabyte s B560 mají omezenou funkčnost prvního M.2 slotu
Pokud si někdo plánuje koupit novou desku Asus s čipsetem B560, aby ji využil společně se starším procesorem Core 10. generace, měl by si být vědom toho, že v takovém případě na celé řadě desek nevyužije první slot M.2.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nový ransomware nechce kryptoměny, ale dárkové kódy pro Discord Nový ransomware nechce kryptoměny, ale dárkové kódy pro Discord
Obvyklý malware řadící se do vyděračské kolonky ransomwaru po nešťastnících se zašifrovanými daty zpravidla žádá zaplacení jistého obnosu v kryptoměně a především v Bitcoinu. Ne tak NitroRansomware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek