www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jaká data byla AMD ukradena a je to vážné?

Jaká data byla AMD ukradena a je to vážné?
, , aktualita
AMD se stalo terčem vydírání ze strany člověka, který útokem na nezabezpečený počítač měl získat jistá data obsahující i zdrojové kódy. Server wccftech zkusil zjistit, o jaká data vůbec jde  a jak důležitá jsou. 
K oblíbeným
reklama
Reakce samotné společnosti AMD je taková, že dle ní nejsou ukradená data moc důležitá, a tak lze očekávat, že její vedení ani nepřemýšlí o tom, že by vyděračovi zaplatilo požadovanou sumu 100 milionů dolarů. Některá data se přitom už dříve objevila i na GitHubu, odkud je AMD na základě zákona DMCA odstranit, a tak se nyní moc neví o tom, co vůbec obsahovala.
 
A je také třeba připomenout, že onen vyděrač dle svého vzkazu má v zásobě ještě další a důležitější soubory a to, co zveřejnil, byl jen vzorek. Ale to je samozřejmé, jinak by neměl na základě čeho požadovat zaplacení výkupného. Ovšem i k tomu se AMD vyjádřilo se slovy, že dle jeho názoru nejde o nic opravdu důležitého, co by ohrozilo byznys či konkurenceschopnost firmy. 
 
 
Server wccftech se nyní dotázal několika lidí, kteří měli přístup ke zveřejněným datům na GitHubu a také mají zkušenost s jazykem Verilog, v němž byly napsány zdrojové kódy. O koho přesně jde, to se nedozvíme kvůli podmínce zůstat v anonymitě. 
 
Dobrá zpráva je, že dle těchto informací má mít AMD pravdu v tom, že nejde o moc důležitá data. Rozhodně nejde o to, že by někdo odcizil celkové návrhy čipů či architektury a jde spíše o dílčí části využívané při vývoji čipů, jako jsou jednotlivé obecné funkce využívané v GPU. Nehrozí pak, že by někdo mohl s využitím takových dat dohromady vytvořit celé GPU, natož pak GPU, které by odpovídalo těm, jež vyrábí AMD. 
 
Navíc, soubory Verilogu jsou založeny na vlastním schematu používaném firmou AMD a kompatibilní pouze s jeho interně používaným i technologiemi, takže by měly být pro někoho jiného v podstatě nepoužitelné. Neobsahují ani žádné potenciálně zajímavé informace o specifikacích samotných produktů či o jejich vlastnostech a nemají také být potenciálně nápomocny k překonání bezpečnostních funkcí moderních GPU. 
 
Znovu je třeba připomenout, že zveřejněny nebyly veškeré ukradené soubory, ale na druhou stranu, každý není obeznámen s vývojem moderních GPU do té míry, aby dokázal byť jen posoudit, zda jde o opravdu důležitá data. Je tak pravděpodobné, že onen hacker (hackerka?) rovněž netuší, na čem to vůbec sedí, a požadavek o takové výkupné je spíše jen výstřel do tmy. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář