www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD reaguje na krádež citlivých dat o GPU Navi

AMD reaguje na krádež citlivých dat o GPU Navi
, , aktualita
Světem proběhla zpráva, že se na internetu objevily vysoce citlivé údaje spojené s grafickou generací AMD Navi, a to včetně zdrojových kódů. Společnost AMD nyní přišla s oficiálním vyjádřením, takže co sděluje? 
K oblíbeným
reklama
Celá věc se tak točí kolem ukradených dat spojených s grafickými čipy AMD Navi, které byly použity k pokusu o vydírání firmy. Po AMD kdosi chce zaplatit kolem 100 milionů dolarů, jinak budou data prostě zveřejněna, respektive ony peníze může nabídnout v podstatě kdokoliv, ale je zřejmé, že jde o výzvu směřovanou především právě směrem k AMD.
 
 
Dá se tušit, že kdyby šlo o opravdu velice citlivá data, která by pro AMD měla takovou hodnotu, jeho oficiální vyjádření tomu nebude odpovídat. AMD tak ve skutečnosti píše, že jej kdosi kontaktoval již v prosinci roku 2019 s tím, že má k dispozici testovací data spojená s aktuálními i budoucími grafickými produkty a některá z nich se nyní objevila online, než zase byla stažena. 
 
AMD si uvědomuje, že dotyčná osoba či osoby mají v držení ještě další data, která ještě nebyla zveřejněna, ale firma věří, že nejsou opravdu důležitá a významná pro její konkurenceschopnost nebo pro bezpečnost jejích produktů. AMD také nyní spolupracuje s policií a experty.
 
 
Tato data se přitom měla původně nacházet na nezabezpečeném počítači či serveru a sama o sobě byla k dispozici zcela volně bez šifrování. Obsahovat mají informace o čipech Navi 10, Navi 21 a také o APU/SoC pro Xbox Series X zvaném Arden. Dotyčný vyděrač, který si chce díky ukradeným souborům přijít na slušnou sumu, sám o sobě mluví jako o ženě, ovšem to může být pochopitelně jen snaha zmást vyšetřovatele. 
 
Tak uvidíme, zda se náhodou zanedlouho neobjeví nějaké další informace o velkých Navi, které by měly základ v ukradených datech. 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čína spěchá, 7nm proces v SMIC odstartuje ve 4. čtvrtletí, poté bude vylepšen Čína spěchá, 7nm proces v SMIC odstartuje ve 4. čtvrtletí, poté bude vylepšen
Čínská společnost SMIC je v poslední době často zmiňovaná v souvislosti s firmou Huawei, kterou se Američané snaží odstřihnout od kapacity tchaj-wanské TSMC. Čína pochopitelně nečeká se založenýma rukama, jak to dopadne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře