www.svethardware.cz
>
>
>

Japonsko s pomocí Německa a Francie vyšle rover na měsíc Marsu

Japonsko s pomocí Německa a Francie vyšle rover na měsíc Marsu
, , aktualita
Japonsko se díky spolupráci s Německem a Francií nejspíše zaslouží o prozkoumání měsíců obíhajících okolo Marsu. V plánu je navštívit Phobos nebo Deimos, a to pomocí roveru, který by mohl letět už za pět let. 
K oblíbeným
reklama
Japonská národní kosmická agentura JAXA by v následující dekádě ráda prozkoumala měsíce Marsu, a to konkrétně Phobos nebo Deimos. Japan Aerospace Exploration Agency se spojila s národními vesmírnými agenturami Německa a Francie za účelem vyslání kosmické lodě s roverem k přirozeným družicím Marsu. JAXA se právě dohodla s Německým střediskem pro letectví a kosmonautiku (DLR) na spolupráci při misi Martian Moons eXploration (MMX). 
 
DLR a Národní centrum kosmického výzkumu z Francie pomůžou Japonsku vytvořit rover na zkoumání měsíců. Pokud vše půjde podle plánů, bude se jednat o první rover, který přistane na menším tělese ve Sluneční soustavě. 
 
Spolupráce s Německem přinese pro JAXA možnost využívat ZARM Drop Tower v německých Brémách. Tato věž totiž dokáže poskytnout prostředí s mikrogravitací a umožňuje vědcům testovat zařízení v podmínkách stavu beztíže. 
 
 
JAXA zatím ještě nerozhodla, jaký bude konečný cíl jejich měsíčního roveru, vědec Tim Glotch ze Stony Brook University v New York odhaduje, že si nejspíše pro rover vyberou měsíc Phobos, pokud s tím nebudou technické problémy. Je totiž větší a má také vyšší gravitaci. 
 
Právě podrobné zkoumání a studování těchto měsíců by mělo přinést objevy ohledně jejich původu a jejich přesného složení. Znalost, z čeho se skládají, by mohla být důležitá pro případné mise s posádkou v budoucnu. Mohly by se například i stát zdrojem vody z níž by se daly vyrábět pohonné hmoty pro kosmické lodě, což by umožnilo přepravovat méně paliva a dosáhnout při objevování vesmíru větších vzdáleností. 
 
JAXA doufá, že by mise MMX mohla odstartovat už v roce 2024. Pokud by se toto datum dodrželo, kosmická loď by dosáhla oběžné dráhy Marsu o rok později v roce 2025. Následně by se podle plánu měla vrátit s nasbíraným materiálem zpět na planetu Zemi v roce 2029. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář