reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Japonský miliardář zrušil konkurz na přítelkyni, na Měsíc se se SpaceX vydá bez ní

, , aktualita
Japonský miliardář zrušil konkurz na přítelkyni, na Měsíc se se SpaceX vydá bez ní
Yusaku Maezawa bude první vesmírný turista, který se společností SpaceX poletí k Měsíci. Nedávno vyhlásil konkurz na přítelkyni, která by tam letěla s ním a byla součástí reality show Full Moon Lovers. Toto však zrušil.
Japonský miliardář zrušil konkurz na přítelkyni, na Měsíc se se SpaceX vydá bez ní
V září 2018 oznámil Elon Musk, že se v jeho raketě Starship (původně BFR) vydá směrem k Měsíci japonský podnikatel Yusaku Maezawa. Původně chtěl vzít i šest umělců, což posléze změnil a rozhodl se, že s sebou vezme přítelkyni. Na tu nedávno vyhlásil konkurz a přihlásilo se jich přes 27 tisíc. Cesta totiž měla být natáčena jako dokument pro AbemaTV ve formě reality show Full Moon Lovers. Nicméně ani tento druhý plán nevyšel a Maezawa se rozhodl konkurz i romantickou formu cesty kvůli osobním důvodům zrušit.
 
 
Na Twitteru řekl, že i přes jeho upřímné odhodlání účinkovat v dokumentární reality show měl o své účasti neustále pochyby. Dále lituje svého sobeckého rozhodnutí a toho, že zklamal 27722 žen, které si našly svůj drahocenný čas k vyplnění žádosti. Také řekl, že si je rovněž vědom zklamání, které způsobil i lidem v AbemaTV a všem, kteří se měli podílet na produkci dokumentárního seriálu. Ten se tak nyní ruší a není zatím jasné, s kým vlastně na okružní cestu kolem Měsíce Maezawa poletí. Ostatně do roku 2023, kdy se patrně poletí, se to může změnit ještě několikrát.
 
Maazawa je 44letý japonský podnikatel v módním průmyslu, přičemž vlastní portál Zozotown a společnost Zozo. Nejen kvůli přípravě na let nedávno prodal 30 % společnosti Softbank za 2,7 mld. USD, odstoupil z pozice CEO a jeho jmění se odhaduje na 3,6 mld. USD.
 


reklama
reklama
reklama