reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Japonský prodejce začal nabízet GPU lootboxy, protože proč by ne?

, , aktualita
Japonský prodejce začal nabízet GPU lootboxy, protože proč by ne?
Američtí prodejci začali už v minulém roce nabízet zákazníkům různé neotřelé možnosti, jak se dostat k nedostatkovým grafickým kartám. Šlo třeba o loterii, jejíž výhra se rovnala možnosti si kartu pořídit za slušné peníze, ovšem nyní je tu nová úroveň. 
Japonský prodejce začal nabízet GPU lootboxy, protože proč by ne?
Možná že se Amazon vedle lootboxů v počítačových hrách inspiroval také japonským automatem, který nabízí ke koupi procesory, jejichž typ zákazník pozná až po zaplacení a rozbalení. Jde v zásadě o loterii, v níž vyhrává každý, ale většinou to bude již nějaký téměř muzejní kousek a nyní tu máme to samé s GPU a jde opět o nabídku z Japonska a tamních podnikavců využívajících platformu Amazonu.
 
 
Jde tu jednoduše o krabici, kterou si za 100 dolarů objednáme na Amazonu a ve které s určitou pravděpodobností můžeme najít různé modely grafických karet. Jistí si můžeme být pouze tím, že nějaká karta tam bude a že samotný prodejce na tomto modelu prodeje rozhodně tratit nebude. Jak ostatně také může opravdu zaručit, že zákazníci kupující si zajíce v pytli mají skutečně možnost narazit na moderní a výkonnou kartu? 
 
 
Prodejce zákazníky přesvědčuje, že tu platí jisté procentuální zastoupení určitých generací grafických karet. Nejmenší a jen dvouprocentní šance je tu na objevení karty z moderních generací RTX 3000 a RX 6000, což samozřejmě neznamená, že půjde rovnou o výkonný model, ačkoliv prodejce se dušuje, že má připraveny i karty jako RTX 3090 či RX 6900 XT. 
 
Se zvyšujícím se stářím karet rovněž rostou i šance zákazníků, ovšem s tím, že sedm z deseti karet budou patřit do série GeForce 8 / Radeon RX 200, anebo půjde dokonce o něco ještě staršího, co už navíc možná ve své době patřilo do low-endu. Jinými slovy, většina takto prodaných karet může být bezcenný šrot, který bledne i vedle moderních integrovaných GPU. Prodejce sice ujišťuje, že všechny karty stojí za vynaložené peníze, ale to je pochopitelně nesmysl, neboť pak by z jeho hlediska nešlo o prodej se ziskem, ale o charitu. 
 
Další věc je ta, že prodejce z pochopitelných důvodu neumožňuje zakoupené zboží vrátit a je velká otázka, jak se na tuto podmínku bude tvářit samotný Amazon.
 
Zdroj: Wccftech


reklama
reklama
reklama