www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Je to oficiální: Windows 10 mají 1 miliardu aktivních uživatelů

Je to oficiální: Windows 10 mají 1 miliardu aktivních uživatelů
, , aktualita
Společnost Microsoft může slavit. Sice to trvalo podstatně déle, než sám plánoval, ale bájnou metu jedné miliardy aktivních uživatelů operačního systému Windows 10 se mu konečně podařilo překonat.
K oblíbeným
reklama
I když to trvalo mnohem déle, než bylo původně plánováno, Microsoftu se konečně podařilo překonat jednu miliardu aktivních uživatelů operačního systému Windows 10 (v průběhu měsíce). Toho chtěl původně dosáhnout už v roce 2017, tedy 2 - 2,5 roku po představení systému, ale především kvůli neúspěchu jeho mobilních verzí Windows a telefonů Microsoft Lumia mu to nakonec trvalo zhruba 5 let místo dvou. Nyní se dočkal, a ačkoli podezřelé zprávy o překonání miliardy se objevily na italských stránkách Microsoftu už koncem ledna, doopravdy se tak stalo až nyní.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
Microsoft nezapomněl zmínit, že nyní Windows 10 používá každý sedmý člověk na planetě (podle toho to vypadá, že více přístrojů s Windows 10 navázaných na jeden účet se započítává jen jednou). Také řekl, že Windows 10 běží na 80 tisících různých modelech notebooků a 2-in-1 zařízení od více než 1000 různých výrobců. Microsoft s tímto systémem také změnil způsob uvádění nových systému z několikaletého cyklu na více středních aktualizací v průběhu roku. Ty jsou doručovány rychleji (to, že mnohdy s chybami, Microsoft raději nezmínil), přičemž ve Windows Insider Programu je registrováno 17,8 milionu uživatelů. Zvýšení zastoupení Windows 10 pomohlo i nedávné ukončení podpory systému Windows 7.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek