www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Je to oficiální: Windows 10 mají 1 miliardu aktivních uživatelů

Je to oficiální: Windows 10 mají 1 miliardu aktivních uživatelů
, , aktualita
Společnost Microsoft může slavit. Sice to trvalo podstatně déle, než sám plánoval, ale bájnou metu jedné miliardy aktivních uživatelů operačního systému Windows 10 se mu konečně podařilo překonat.
K oblíbeným
reklama
I když to trvalo mnohem déle, než bylo původně plánováno, Microsoftu se konečně podařilo překonat jednu miliardu aktivních uživatelů operačního systému Windows 10 (v průběhu měsíce). Toho chtěl původně dosáhnout už v roce 2017, tedy 2 - 2,5 roku po představení systému, ale především kvůli neúspěchu jeho mobilních verzí Windows a telefonů Microsoft Lumia mu to nakonec trvalo zhruba 5 let místo dvou. Nyní se dočkal, a ačkoli podezřelé zprávy o překonání miliardy se objevily na italských stránkách Microsoftu už koncem ledna, doopravdy se tak stalo až nyní.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
Microsoft nezapomněl zmínit, že nyní Windows 10 používá každý sedmý člověk na planetě (podle toho to vypadá, že více přístrojů s Windows 10 navázaných na jeden účet se započítává jen jednou). Také řekl, že Windows 10 běží na 80 tisících různých modelech notebooků a 2-in-1 zařízení od více než 1000 různých výrobců. Microsoft s tímto systémem také změnil způsob uvádění nových systému z několikaletého cyklu na více středních aktualizací v průběhu roku. Ty jsou doručovány rychleji (to, že mnohdy s chybami, Microsoft raději nezmínil), přičemž ve Windows Insider Programu je registrováno 17,8 milionu uživatelů. Zvýšení zastoupení Windows 10 pomohlo i nedávné ukončení podpory systému Windows 7.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře