Pokud máte zájem, můžete si nainstalovat aplikace NASA's Eyes a pozorovat simulaci nejen sondy Juno. Ta nám zprostředkuje i následující aktuální pohled na pozici sondy ve vztahu k Jupiteru a celé Sluneční soustavě. Jak je z něj vidět, aktuálně se sonda nachází téměř 4 miliony mil daleko od Jupiteru, z nějž samotného tak moc nevidíme.

Nicméně Juno se dokáže přiblížit velice blízko, přičemž následující snímek byl pořízen z výšky 13.600 kilometrů nad povrchem planety, respektive nad její atmosférou. A to rozhodně není nejbližší bod, na jaký se sonda dokáže dostat. Tím je cca 4.600 kilometrů.
Tento snímek byl v originální podobě vytvořen s rozlišením 9,1 kilometrů na pixel. Pokud máte zájem, můžete si stáhnout tento snímek v plném rozlišení přímo ze stránek NASA.
Jupiter ze 104.500 km nad 83,9° jižní šířky - klikněte pro zvětšení -
Další snímek byl pořízen při tom samém průletu, a to 16. prosince minulého roku a očividně byl pořízen z mnohem větší vzdálenosti, a to cca 104.500 kilometrů, takže rozlišení činí už 70 kilometrů na pixel. Sonda se tehdy pohybovala téměř nad jižním pólem planety, a to nad 83,9° jižní šířky. Tento snímek si v plném rozlišení můžete stáhnout zde.
Juno už přineslo také některé zajímavé objevy. Zaměřila se třeba na sílu magnetického pole z nějž naměřila indukci 7,766 Gaussů, což je asi desetkrát více než v místech nejsilnějšího magnetického pole Země (u pólů). Dle předpokladů to měly být asi 3 až 4 Gaussy, takže jádro Jupiteru bude evidentně větší, než se myslelo.
Objeveny byly také cyklóny v oblasti jižního pólů, který právě zabírá i druhý snímek. Ty mají průměr asi 6000 kilometrů, čili poloviční v porovnání se Zemí a sahají až 100 kilometrů nad okolní mraky.