reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Kingdom Come: Deliverance otestován, jak si vedou grafické karty?

, , aktualita
Kingdom Come: Deliverance otestován, jak si vedou grafické karty?
Titul Kingdom Come: Deliverance je k dispozici od tohoto úterý, a tak se už můžeme podívat i na to, jak se v něm předvádějí různé grafické karty nebo i na to, kolik grafické paměti pro různá nastavení potřebujeme. 
Kingdom Come: Deliverance přivítali nejlépe hráči PC verze, alespoň dle serveru Metacritic, přičemž pozoruhodné je na tom to, že samotní hráči mají pro tuto hru lepší hodnocení než recenzenti. Zklamáni jsou především ti, kteří čekali nový Skyrim, ovšem ono jde spíše o hru snažící se držet historických reálií, která nutí hráče starat se o svůj zevnějšek i žaludek a jejíž systém ukládání pozic nebo soubojový systém nemusí každému moc vyhovovat. Pravé peklo pak musí být pro konzolisty hrající na gamepadu páčení zámků. 
 
 
Hry jako tato však na trhu nepřichází zrovna často a Kingdom Come: Deliverance je v moderní době čisté unikum nabízející epický příběh, nádhernou grafiku ukazující nám tak známé prostředí a za zmínku stojí také historická přesnost (v rámci herních možností), ať už jde o postavy, vybavení, oblečení, povolání, zvyky a tak dále. My se ale chceme podívat na to, jaký výkon můžeme očekávat od různého hardwaru, přesněji od různých grafických karet. Na to se zaměřil server techPowerUp, který nejdříve provedl test ohledně grafické paměti. Ovladače byly samozřejmě v nejnovějších verzích, které firmy AMD i NVIDIA připravily i pro tuto hru. 
 
 
Testovací soustava byla založena na procesoru Intel Core i7-8700K a 16 GB Trident-Z DDR4, přičemž systém rozhodně nebrzdila ani dvě SSD Patriot Ignite 960 GB. Z prvního testu tak vidíme, že nám bude na Full HD stačit karta se 3 GB paměti a pro Ultra HD to bude více než 4 GB, takže dnešní karty na to budou svou výbavou stačit bez problémů. To se navíc týká nastavení kvality na Ultra. 
 
 
Dále tu máme už testy výkonu, a sice nejdříve v rozlišení Full HD opět na Ultra. Pokud jde o průměrné FPS, vypadá to, že by měla stačit i RX 470, jestliže se ovšem spokojíme s hranicí 30 FPS. Jenomže tato hra dokáže někde běžet na 60 FPS, aby v některých lokacích spadla i pod 30 FPS, což naštěstí není časté. Na kartě s průměrnými 33 FPS by takové poklesy ale logicky byly častější a o to více nepříjemné. 
 
První test ale ukazuje především něco jiného, a to pozoruhodně slabý výkon karet RX Vega, které jsou nesmyslně pod Radeonem RX 580. Je tak jasné, že je tu něco špatně a dle autora testu jde o věc jedné herní lokace, která Vegám z nějakého důvodu vůbec nesedí (a ostatním také moc ne). Proběhl tak test na jiném místě hry, kde už byly Vegy víceméně tam, kam patří. 
 
 
Zajímavý je také test škálování s počtem CPU jader, dle nějž na jejich počtu velice záleží, ale spíše v nižších rozlišeních, neboť ve vyšších už je strop spíše v grafické kartě. Ukazuje se ale, že Kingdom Come dokáže vícejádrové procesory velice dobře využít.
 
 
Veškeré testy naleznete ve zdrojovém článku: 
 


reklama
reklama
reklama
reklama