www.svethardware.cz
>
>

Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den

Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
, , aktualita
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
K oblíbeným
reklama
Na mladistvé číhají na internetu mnohá nebezpečí. Hodně kontroverze přináší sociální síť TikTok, se kterou se na stránkách SHW nesetkáváme poprvé. A zatímco mnozí dospělí ani neví, že taková síť existuje, mezi dětmi je naprostým hitem. Opakovaným problémem sítě je schraňování údajů o dětech mladších 13 let bez souhlasu rodičů, přičemž síť požaduje nejen jméno a e-mailovou adresu, ale i telefonní číslo, fotku a další údaje.
 
TikTok logo
 
Takové chování odporuje nařízení Children’s Online Privacy Protection Act (COPPA), jehož dodržování nyní např. vyžaduje YouTube a upozorňuje na něj. Skupina rodičů se tak spojila a na síť podala žalobu. Ta se pořádně ani nerozjela a už skončila. Po pouhém jednom dni došlo k dohodě mezi TikTokem a rodiči, takže byla žaloba stažena, a to i přesto, že TikTok s mnoha body stížnosti nesouhlasí. Bohužel se zatím neví, co přesně bylo předmětem této dohody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek