www.svethardware.cz
>
>

Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den

Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
, , aktualita
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
K oblíbeným
reklama
Na mladistvé číhají na internetu mnohá nebezpečí. Hodně kontroverze přináší sociální síť TikTok, se kterou se na stránkách SHW nesetkáváme poprvé. A zatímco mnozí dospělí ani neví, že taková síť existuje, mezi dětmi je naprostým hitem. Opakovaným problémem sítě je schraňování údajů o dětech mladších 13 let bez souhlasu rodičů, přičemž síť požaduje nejen jméno a e-mailovou adresu, ale i telefonní číslo, fotku a další údaje.
 
TikTok logo
 
Takové chování odporuje nařízení Children’s Online Privacy Protection Act (COPPA), jehož dodržování nyní např. vyžaduje YouTube a upozorňuje na něj. Skupina rodičů se tak spojila a na síť podala žalobu. Ta se pořádně ani nerozjela a už skončila. Po pouhém jednom dni došlo k dohodě mezi TikTokem a rodiči, takže byla žaloba stažena, a to i přesto, že TikTok s mnoha body stížnosti nesouhlasí. Bohužel se zatím neví, co přesně bylo předmětem této dohody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře