www.svethardware.cz
>
>
>

Korejec okraden o Bitcoiny za 2 mil. EUR, dostal falešné bankovky

Korejec okraden o Bitcoiny za 2 mil. EUR, dostal falešné bankovky
, , aktualita
Na starý trik s falešnými penězi se dá naletět i v dnešní digitální době. Korejec pracující v společnosti věnující se kryptoměnám totiž prodal své Bitcoiny v hodnotě 2 milionů EUR za hotovost. Obdržené "papírky" jsou mu ale k ničemu.
K oblíbeným
reklama
Cest, jak se nelegálně dostat ke kryptoměnám, je spousta. Před pár dny jsme psali např. o tom, jak hackeři dokázali oblbnout operátora, který vyměnil SIM kartu nepravým lidem, čímž zneškodnili ochranu dvoufaktorovou autentizaci. Stále se na to dá jít i postaru bez větších znalostí IT a hackování. Tak se stalo v červenci na Francouzské riviéře v Nice. Jihokorejský podnikatel, který pracuje v singapurské společnosti věnující se kryptoměnám, se tu dal do řeči se srbským obchodníkem. Ten se nejprve tvářil, že chce investovat do podnikatelovy společnosti, později mu ale navrhl výměnu jeho Bitcoinů za peníze. A jak již bylo řečeno, šlo se na to postaru. Dohodli se totiž na výměně za hotovost v eurech.
 
Euro bankovky
 
autor: Lionel Allorge [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], přes Wikimedia Commons
 
Jako by to nebylo už tak dost divné, korejský podnikatel na nabídku kývl a Bitcoiny skutečně převedl. Za to dostal 2 miliony EUR v 500eurových bankovkách. Nebyly to ale ledajaké bankovky. Byly nepřekvapivě falešné a dle popisu šlo o dost hloupé, nekvalitní padělky vytištěné na běžné tiskárně. Muž to pochopitelně nahlásil na policii a ta kriminálníka opravdu dopadla. Nebyl to ani zdaleka jeho první zločin a v hledáčku policie byl už delší dobu. Našli jej v Cannes, kde si užíval luxusní život s drahým autem a hodinkami v ceně 100 tisíc EUR na rukou. Policie nyní pátrá po dalších kumpánech, neboť dopadený hříšník měl být součástí větší skupiny zločinců.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek16 komentářů