Krychlový robot nosí výměnné origami obleky

Krychlový robot nosí výměnné origami obleky
, , aktualita
Když si můžou měnit své svršky lidé, proč by to nemohli dělat i roboti? Alespoň tento robot z MIT dokáže střídat exoskeletony. Díky nim je pak schopný zastat hned několik funkcí a pohybovat se v různých prostředích. 
K oblíbeným
reklama
Cílem projektu skupiny vědců z MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory je vytvořit robotické zařízení, které bude schopné vykonávat několik rozdílných úkolů. Z toho důvodu vznikl drobný robot pojmenovaný Primer, který dokáže měnit svůj tvar a funkce pomocí převlékaní několika různých exoskeletonů - ty zajišťují robotickou metamorfózu. Robot je založen na projektu krychlových robotických zařízení, kterým se tým zabýval už v roce 2013.

Samotný robot se nachází ve středu exoskeletonu, který byl původně plochý plátek. Při působení tepla se ale robotův oblek poskládá do určitého a předem daného tvaru, takže z celého zařízení se může stát loďka, kluzák či kolo. Tvar exoskeletonu zkrátka určuje robotovu schopnost. Pokud chce robot svůj oblek sundat, je třeba, aby se ponořil do vody. 
 

Robot by tak mohl létat, koulet se či plavat na vodě. Všechy tyto úkony by se měly hodit v budoucnosti zejména pro průzkum vesmíru. Jeden z tvůrců a člen týmu z Massachusettského technologického institutu Shuguang Li vysvětlil, že takto by bylo možné poslat na Mars jen jednoho průzkumného robota se spoustou exoskeletonů. Kromě vesmíru by robot měl najít uplatnění při pátracích či záchranných akcích, protože by se mohl přizpůsobovat různým prostředím.

Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek