Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kryptoměny Token od Atari pro filmy, hudbu i hazard

16.2.2018, Milan Šurkala, aktualita
Kryptoměny Token od Atari pro filmy, hudbu i hazard
Dnes skoro každý přemýšlí, jak se uvrtat ke kryptoměnám a co nejvíce na nich vydělat. Další ze společností, která s nimi koketuje, je Atari. To připraví hned dvě kryptoměny pro platby i online kasina.
Těžba kryptoměn, jejich vysoká nestálost umožňující velmi rychle hodně vydělat (ale i prodělat), to vše dnes hodně hýbe světem IT. Některé společnosti začínají vymýšlet všemožné způsoby, jak blockchain, na němž jsou kryptoměny postaveny, zakomponovat do svých produktů, což se obvykle projeví v mnohonásobném zvýšení hodnoty akcií společnosti. Firma Atari netroškaří a chce přinést rovnou dvě nové kryptoměny, Atari Token a Pong Token. Atari Token už známe z někdejších her této společnosti, kdy se jimi platilo za přídavný obsah do her (DLC). Nyní ale půjde o něco jiného.
 
Atari Logo
 
Spolu se společností Infinity Networks, Ltd. vyvíjí novou kryptoměnu, která by měla být využívána pro přístup k rozsáhlé kolekci nejrůznější multimediální zábavy jako jsou filmy nebo hudba. Jak a kde přesně se ale bude Atari Token používat, zatím není jasné. Aby toho nebylo málo, Atari chce uvést také Pong Token, na kterém zase spolupracuje se společností Pariplay, Ltd. Tentokrát půjde o hazard, konkrétněji online kasina s mnoha hrami společnosti Atari, kde bude možné sázet. Ani zde se Atari zatím nepustilo do rozsáhlého popisu fungování.
 
Jako i u jiných projektů, které oznámily jakoukoli novinku s blockchainem nebo kryptoměnami, i společnosti Atari od úterý několikrát skokově vzrostla hodnota akcií a po dvou dnech byla o 60 % výše. Nyní to už lehce kleslo, nicméně stále je asi nad polovinou průměrné hodnoty za poslední měsíc.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.