www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27: mini-LED monitor pro grafiky

Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27: mini-LED monitor pro grafiky
, , aktualita
Společnost Lenovo přichází s profesionálním monitorem ThinkVision Creator Extreme P27. Ten má 27” úhlopříčku, velmi vysoké 4K rozlišení, široké pokrytí barevných gamutů i mini-LED podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Pokud potřebujete kvalitní monitor pro grafickou práci nebo pro úpravu fotografií a videa, budete mít na trhu brzy další monitor, o kterém by se dalo uvažovat. Jde o ThinkVision Creator Extreme P27 a jak už napovídá název, půjde o 27” IPS model. Nabídne vysoké rozlišení 4K (3840×2160 pixelů) při 60 Hz a velmi bohaté pokrytí barevných gamutů. Máme tu 100% pokrytí sRGB i BT.709. Ti, kteří si hrají s videem, pak ocení 99% pokrytí prostoru DCI-P3. Samozřejmostí je podpora 10bitových barev (1,07 miliardy barevných odstínů), monitor je navíc kalibrován už z výroby.
 
Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27
 
Lenovo bylo poněkud skoupé na informace, takže z dalších údajů víme jen to, že by měl mít 14ms odezvu GTG, 178° pozorovací úhly a velmi vysoký jas 1000 nitů. O podsvícení se tu netradičně starají mini-LED, přičemž je tu 10368 LED a 1152 zón, díky čemuž dokáže mnohem lépe lokálně snižovat úroveň podsvětlení a zvyšovat tak kontrast obrazu. Přesnou hodnotu kontrastu ale neznáme. Pokud jde o připojení monitoru k počítači, najdeme zde Display Port 1.4, dva HDMI 2.0b porty, jeden USB-C (s DP 1.4 Alt a podporou až 90W napájení) a USB hub se čtyřmi USB 3.0 porty. Prodej bude zahájen v dubnu za vysokou cenu $2499 (u nás tak lze čekat okolo 60 tisíc Kč s DPH, možná i o trochu více).
 
Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není
Google se rozhodl, že veřejnosti nabídne přístup ke službě Stadia Pro na dva měsíce zdarma, což začíná platit již dnes, ovšem my můžeme být stále v klidu, neboť v České republice Stadia dosud není. Ale mohla by brzy dorazit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru 800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru
Zatímco ve světě osobních počítačů můžeme řešit to, kdy se už konečně posuneme ze standardu 1Gb/s Ethernetu alespoň na 2,5 Gb/s, servery již mají k dispozici standard 800GBASE-R slibující propustnost 800 Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 4000 už v září? AMD Ryzen 4000 už v září?
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala