www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27: mini-LED monitor pro grafiky

Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27: mini-LED monitor pro grafiky
, , aktualita
Společnost Lenovo přichází s profesionálním monitorem ThinkVision Creator Extreme P27. Ten má 27” úhlopříčku, velmi vysoké 4K rozlišení, široké pokrytí barevných gamutů i mini-LED podsvícení.
K oblíbeným
reklama
Pokud potřebujete kvalitní monitor pro grafickou práci nebo pro úpravu fotografií a videa, budete mít na trhu brzy další monitor, o kterém by se dalo uvažovat. Jde o ThinkVision Creator Extreme P27 a jak už napovídá název, půjde o 27” IPS model. Nabídne vysoké rozlišení 4K (3840×2160 pixelů) při 60 Hz a velmi bohaté pokrytí barevných gamutů. Máme tu 100% pokrytí sRGB i BT.709. Ti, kteří si hrají s videem, pak ocení 99% pokrytí prostoru DCI-P3. Samozřejmostí je podpora 10bitových barev (1,07 miliardy barevných odstínů), monitor je navíc kalibrován už z výroby.
 
Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27
 
Lenovo bylo poněkud skoupé na informace, takže z dalších údajů víme jen to, že by měl mít 14ms odezvu GTG, 178° pozorovací úhly a velmi vysoký jas 1000 nitů. O podsvícení se tu netradičně starají mini-LED, přičemž je tu 10368 LED a 1152 zón, díky čemuž dokáže mnohem lépe lokálně snižovat úroveň podsvětlení a zvyšovat tak kontrast obrazu. Přesnou hodnotu kontrastu ale neznáme. Pokud jde o připojení monitoru k počítači, najdeme zde Display Port 1.4, dva HDMI 2.0b porty, jeden USB-C (s DP 1.4 Alt a podporou až 90W napájení) a USB hub se čtyřmi USB 3.0 porty. Prodej bude zahájen v dubnu za vysokou cenu $2499 (u nás tak lze čekat okolo 60 tisíc Kč s DPH, možná i o trochu více).
 
Lenovo ThinkVision Creator Extreme P27
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek