www.svethardware.cz
>
>
>

LG 27MU67: herní 27" LCD se 4K a FreeSync

LG 27MU67: herní 27" LCD se 4K a FreeSync
, , aktualita
V poslední době slýcháme ve spojení s herními LCD monitory především o technologii AMD FreeSync a konkurenční NVIDIA G-Sync jako by ustupovala do pozadí. Není ale divu, když FreeSync je v porovnání s G-Sync horká novinka.
K oblíbeným
reklama
Navíc se očekává, že AMD brzy převezme otěže na poli grafických karet, konkrétně tedy její čipy Fiji s paměťmi HBM, i když to ještě může překazit očekávaná NVIDIA GeForce GTX 980 Ti. Je jasné, že AMD Fiji nebude za hubičku, ale to ostatně není ani většina monitorů s podporou technologie FreeSync, nový LG 27MU67 nevyjímaje.

Jedná se totiž o 27" monitor s panelem typu IPS, rozlišením Ultra HD (3840 x 2160), čili s poměrem stran 16:9. LG mluví o "Serious Kit for Serious Gamers", ovšem zatím si ještě nepřipravil ani tiskovou zprávu a ani produktovou prezentaci na vlastních stránkách. Nemáme tak k dispozici veškeré podrobné specifikace.

Nějaké informace se o LG 27MU67 přesto objevily, jako třeba to, že použitý panel IPS má 10bitovou barevnou hloubku a dokáže z 99 procent pokrýt barevný prostor sRGB. K dispozici také budou různé profily včetně herních. Navíc LG mluví o obnovovací frekvenci až 144 Hz a také o 1ms odezvě, ale tyto informace se mohou vztahovat k celé herní řadě. Však u panelů typu IPS není zrovna obvyklé, aby měly tak rychlou odezvu.

Podívat se také můžeme na panel s rozhraními monitoru, kde máme dva HDMI plné velikosti plus jeden DisplayPort a pak ještě miniverzi DisplayPortu, sluchátkový konektor a kulatý napájecí konektor pro externí adaptér. Dozvíme se také, že využít budeme moci všechny čtyři porty najednou a rozdělit obrazovou plochu na čtyři 13,5" s rozlišením Full HD. Stejně tak tu je evidentně i flexibilní stojan s možností nastavení výšky a kompatibilitou s VESA držáky.

V Austrálii je již nový LG 27MU67 v obchodech s cenou 799 AUD, což je asi 615 USD nebo 15.500 Kč.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek