reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lian Li PC-V3000: Full Tower pro náročné

, , aktualita
Lian Li PC-V3000: Full Tower pro náročné
Společnost Lian Li si opět jednou připravila novou velkou skříň, kterou můžeme zařadit do formátu Full Tower. Ta bude k dispozici brzy na podzim a jde o model PC-V3000 vyrobený z hliníku a temperovaného skla. 
Lian Li PC-V3000: Full Tower pro náročné
Lian Li PC-V3000 tak rozhodně nebude za hubičku, neboť jde o opravdu velký kus hardwaru vytvořeného z hlíníku, přičemž jak je dnes už obvyklé, namísto prostého plexiskla se zde prosadilo temperované sklo, které se jen tak nepoškrábe a celkově nepůsobí tak levným dojmem. Ono ale také levné není a mezi jeho nevýhody patří i to, že je těžké a snadněji se rozbije. Na rozdíl od starších skříní však i v tomto případě Lian Li přešlo na konstrukci, jejíž základ, tedy vnitřek, je vyroben z oceli. Hliníkové jsou tak především vnější panely. 
 
 
Tato novinka začne proudit na trh mezi měsíci září a říjen a my si do ní budeme moci nainstalovat sestavu založenou na desce E-ATX, devíti 3,5" pevných discích, třech 2,5" zařízeních a pak bude k dispozici osm pozic pro karty plus dvě podpory, aby se těžké karty neohýbaly. 
 
 
Do této velké skříně se také vejdou až čtyři radiátory vodního chlazení, a to dokonce jeden 480mm vespod, pak 420mm nahoře, 360mm či 280mm vepředu a nakonec i 120mm vzadu. A jak je dnes obvyklé, tato skříň do jisté míry umožňuje, aby si ji majitel upravil, což znamená možnost odstranit kteroukoliv z 3,5" pozic, aby se uvolnil prostor třeba pro vodní pumpu či expanzní nádobu. 
 
 
Co se týče omezení, ta jsou velice benevolentní, však se stačí podívat na fotografie, aby bylo jasné, že nebude problém s instalací ani velkých komponent, jako je třeba až 170 mm vysoký procesorový chladič, až 360 mm dlouhé karty nebo až 300 mm hluboký zdoj. Vepředu má tato skříň připraven výstup HDMI i USB 3.1 typu C plus dva klasické USB 3.0. Jako specialitka tu je ovladač pro RGB podsvícení. 

Lian Li PC-V3000 přoijde na trh s cenou 430 liber, čili asi 12.200 Kč. 

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama