Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Libo nízkoprofilovou mechanickou klávesnici? Kailh to zařídí

15.9.2017, Jan Vítek, aktualita
Libo nízkoprofilovou mechanickou klávesnici? Kailh to zařídí
Klávesnice s mechanickými tlačíky mají zpravidla plný zdvih, i když nízkoprofilové také existují. V každém případě je dobře, že se do této oblasti pouští další společnost, a to Kailh se svými nízkými tlačítky Mini 'Chocolate'. 
Na klávesnicích s klasickým zdvihem a tvarem tlačítek samozřejmě není nic špatného a takové MSI ukázalo, že se dají nacpat i do notebooku, což byl třeba model GT83VR 6RF Titan SLI. To je pochopitelně herní monstrum a žádný ultrabook a možná že by MSI také bylo radši, kdyby byla k dispozici nízká tlačítka jako nová Kailh Mini 'Chocolate'. Něco podobného nabídne také společnost Razer, která ale svá nízkoprofilová tlačítka ještě v podstatě nepoužila. 
 
 
Dle zveřejněných materiálů si Kailh přichystal hned tři typy tlačítek, přičemž první dva obrázky ukazují typ White. 
 
 
I tato společnost si tak zvolila, že bude svá tlačítka označovat stejně jako Cherry a další firmy barvami. Zmíněná tlačítka White PG1232 bychom mohli přirovnat k Cherry MX Blue, takže budou mít nelineární stisk, při nemž se ozvou cvaknutím. Pak tu máme už starší o něco vyšší sérii PG1350 (viz obrázek dole), a to opět bílou verzi, vedle níž se ukazují hnědá Kailh s měkkou hmatovou odezvou bez cvaknutí, takže opět jde o obdobu Cherry MX, a to Brown, což platí i pro lineární červená tlačítka (Cherry MX Red). 
 
 
Hlavní rozdíl mezi Kailh Mini Chocolate PG1232 a Cherry MX je ale ten, že nejde o plný 4mm zdvih, ale pouze 2,4 mm a stisk zaznamenávají po cca 1,2 mm. Na obrázku vidíte PG1350 se zdvihem 3 mm a zaznamenaným stiskem v cca 1,5 mm. 
 
Všechna tato tlačítka bez rozdílu pak mají stejný odpor pružiny, který lze překonat 50gramovým zatížením. My uvidíme, na jakých produktech se tato tlačítka dostanou na trh a zda je uvidíme i u nás. 

Zdroj: Hexus.net