www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Linuxové ovladače prozradily AMD Navi 23, 22 a 21

Linuxové ovladače prozradily AMD Navi 23, 22 a 21
, , aktualita
Berniyh na fóru 3DCenter.org objevil v linuxových ovladačích zajímavou věc. Je zde totiž zmínka o grafických kartách AMD s čipy Navi 23, 22 a 21. Zároveň je zde i zmínka o dalších čipech Navi 12.
K oblíbeným
reklama
Když se někdo dostatečně dlouho vrtá ve různých kódech, dokáže najít zajímavé informace. To se podařilo uživateli Berniyh z diskuzního fóra 3DCenter.org. Ten totiž v ovladačích zveřejněných na GitHubu našel řádky, které se věnují dosud nepředstaveným grafickým kartám s čipy Navi 23, 22 a 21. Prozatím z toho těžko moc usuzovat, ale je možné, že Navi 21 bude high-endovou grafickou kartou, zatímco Navi 22 bude mířit spíše do mainstreamu a Navi 23 do low-endu. Tyto karty by podle dohadů měly využívat modifikovaný 7nm+ výrobní proces a podporovat RNDA 2.0. Pochopitelně vše je zatím v rovině spekulací, protože jiní to zase vidí opačně a dle nich bude Navi 21 low-end a Navi 23 high-end.
 
AMD RDNA
 
Zároveň se ale objevily další informace o kartách Navi 1x. Zatímco dnes známe akorát Navi 14 XT (Radeon RX 5500 na 1670 MHz) a Navi 14 XTM (Radeon XT 5500 M na 1448 MHz) s 1408 jádry, hovoří se také o dalších čipech Navi 14 XL (patrně Radeon XT 5300 na 1448 MHz), Navi 14 XLM (Radeon XT 5300 M na 1181 MHz) a naopak výkonnější verzi Navi 14 XTX (možná Radeon RX 5500 XT na 1717 MHz). Ovladače také hovořily o Lite verzích pro Navi 12 (asi Radeon RX 5600) a Navi 21 (nově objevený čip s RDNA 2.0). Pravděpodobné je však to, že nové karty s Navi 2x se objeví asi až v polovině roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek