www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G203 Lightsync přináší špičkové funkce za dostupnější cenu

Logitech G203 Lightsync přináší špičkové funkce za dostupnější cenu
, , aktualita
Logitech vylepšil svou herní myš G203, která v nové verzi přináší hlavně více možností RGB podsvícení. Jinak zůstal design i parametry téměř totožné, a to včetně snímače s rozlišením až 8000 DPI.
K oblíbeným
reklama
Logitech tento týden rozšířil svou řadu herního příslušenství G o novou herní myš. I když ona to zase taková novinka není, neboť vychází z modelu G203 Prodigy představeného před třemi lety. Aktualizovanou verzi poznáte podle označení G203 Lightsync. Na pohled se od sebe myši opravdu nijak neliší. Využívají stejný tvar, který výrobce označuje jako „klasický“, neboť vychází z populárního modelu G100s. Změna designu tedy ani nebyla potřeba a majitelé starších modelů tedy mohou přejít na G203 Lightsync, aniž by si museli zvykat na jiný tvar myši nebo rozložení tlačítek. Kromě černé je myš dostupná také v bílé barevné variantě, která není mezi herními periferiemi zase tolik obvyklá.
 
 
Logitech G203 Lightsync vsází na osvědčenou kombinaci šesti tlačítek. Výrobce slibuje optimalizovaný zdvih pravého i levého tlačítka, pod kterými se nachází kovové pružiny. Výsledkem by měla být rychlá a přesná reakce na stisk spolu se zřetelnou hmatovou odezvu. Kromě toho byl použit špičkový optický snímač, jehož rozlišení lze nastavit v rozmezí od 200 do 8 000 DPI. Z dalších parametrů výrobce uvádí polling rate 1 000 Hz, odezvu 1 ms a kompatibilitu se všemi možná operačními systémy včetně Windows, macOS a Chrome OS. Pro připojení k počítači slouží kabel USB o délce 2,1 m. Fyzické rozměry myši činí 117 x 62 x 38 mm, zatímco hmotnost se zastavila na hodnotě 85 g (bez kabelu).
 
 
Myš můžete začít používat hned po připojení k počítači, ale byla by škoda nevyužít všech možností přizpůsobení, které tento model nabízí. Prostřednictvím volně dostupného softwaru Logitech G Hub lze naprogramovat funkce všech šesti tlačítek, vytvořit makra (sekvence příkazů v řadě) nebo upravit citlivost senzoru. Pro rychlou změnu citlivosti můžete využít tlačítko na myši, kterému přiřadíte až pět předvoleb podle libosti. Veškerá nastavení můžete uložit přímo do interní paměti, takže zůstanou zachována po připojení myši k jinému počítači. Jak už napovídá název, tento model používá systém podsvícení Lightsync. Právě možnosti pdosvícení jsou jediným zásadním rozdílem proti stávající verzi G203 Prodigy.
 
RGB podsvícení nabízí výběr z 16,8 milionu odstínů a také možnost synchronizace s obsahem obrazovky, kdy se barevné schéma dynamicky mění podle hry, filmu nebo hudby. Logitech G203 Lightsync se na český trh dostane v květnu a vyjde na 1 109 Kč s DPH. To sice není zrovna lidová cena, ale na poměry série Logitech G ještě patří k cenově dostupnějším. Startovní cena předchozího modelu G203 Prodigy byla podobná, ale postupně klesla na aktuálních asi 800 Kč (viz níže).
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů