www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G203 Lightsync přináší špičkové funkce za dostupnější cenu

Logitech G203 Lightsync přináší špičkové funkce za dostupnější cenu
, , aktualita
Logitech vylepšil svou herní myš G203, která v nové verzi přináší hlavně více možností RGB podsvícení. Jinak zůstal design i parametry téměř totožné, a to včetně snímače s rozlišením až 8000 DPI.
K oblíbeným
reklama
Logitech tento týden rozšířil svou řadu herního příslušenství G o novou herní myš. I když ona to zase taková novinka není, neboť vychází z modelu G203 Prodigy představeného před třemi lety. Aktualizovanou verzi poznáte podle označení G203 Lightsync. Na pohled se od sebe myši opravdu nijak neliší. Využívají stejný tvar, který výrobce označuje jako „klasický“, neboť vychází z populárního modelu G100s. Změna designu tedy ani nebyla potřeba a majitelé starších modelů tedy mohou přejít na G203 Lightsync, aniž by si museli zvykat na jiný tvar myši nebo rozložení tlačítek. Kromě černé je myš dostupná také v bílé barevné variantě, která není mezi herními periferiemi zase tolik obvyklá.
 
 
Logitech G203 Lightsync vsází na osvědčenou kombinaci šesti tlačítek. Výrobce slibuje optimalizovaný zdvih pravého i levého tlačítka, pod kterými se nachází kovové pružiny. Výsledkem by měla být rychlá a přesná reakce na stisk spolu se zřetelnou hmatovou odezvu. Kromě toho byl použit špičkový optický snímač, jehož rozlišení lze nastavit v rozmezí od 200 do 8 000 DPI. Z dalších parametrů výrobce uvádí polling rate 1 000 Hz, odezvu 1 ms a kompatibilitu se všemi možná operačními systémy včetně Windows, macOS a Chrome OS. Pro připojení k počítači slouží kabel USB o délce 2,1 m. Fyzické rozměry myši činí 117 x 62 x 38 mm, zatímco hmotnost se zastavila na hodnotě 85 g (bez kabelu).
 
 
Myš můžete začít používat hned po připojení k počítači, ale byla by škoda nevyužít všech možností přizpůsobení, které tento model nabízí. Prostřednictvím volně dostupného softwaru Logitech G Hub lze naprogramovat funkce všech šesti tlačítek, vytvořit makra (sekvence příkazů v řadě) nebo upravit citlivost senzoru. Pro rychlou změnu citlivosti můžete využít tlačítko na myši, kterému přiřadíte až pět předvoleb podle libosti. Veškerá nastavení můžete uložit přímo do interní paměti, takže zůstanou zachována po připojení myši k jinému počítači. Jak už napovídá název, tento model používá systém podsvícení Lightsync. Právě možnosti pdosvícení jsou jediným zásadním rozdílem proti stávající verzi G203 Prodigy.
 
RGB podsvícení nabízí výběr z 16,8 milionu odstínů a také možnost synchronizace s obsahem obrazovky, kdy se barevné schéma dynamicky mění podle hry, filmu nebo hudby. Logitech G203 Lightsync se na český trh dostane v květnu a vyjde na 1 109 Kč s DPH. To sice není zrovna lidová cena, ale na poměry série Logitech G ještě patří k cenově dostupnějším. Startovní cena předchozího modelu G203 Prodigy byla podobná, ale postupně klesla na aktuálních asi 800 Kč (viz níže).
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář