www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech G305: nenápadná herní myš bez drátu

Logitech G305: nenápadná herní myš bez drátu
, , aktualita
Na trh se brzy dostane nová bezdrátová herní myš od Logitech, která jako nejlevnější model podporuje technologii Lightspeed. Kromě toho nabízí kvalitní optický senzor nebo šest programovatelných tlačítek.
K oblíbeným
reklama
Do řady Logitech G přibyla nová bezdrátová myš G305, do které byste na první pohled možná ani neřekli, že jde o model zaměřený na hry. Designéři se vyvarovali použití výrazných prvků, které jsou typické pro herní příslušenství, marně byste hledali dokonce také barevné podsvícení. Přesto je myš plná moderních technologií, které by měly být zárukou výborného herního zážitku. S hmotností 99 g potěší novinka především zájemce o lehčí herní myš, stejně tak fyzické rozměry 116,6 x 62,15 x 38,2 mm patří k menším. S výjimkou dvojice bočních tlačítek je design symetrický, takže nabídne podobný komfort pro praváky i leváky. 
 
 
Logitech G305 podporuje technologii Lightspeed, která se dosud objevovala hlavně u dražších modelů. Výrobce slibuje, že prostřednictvím této technologie umožní bezdrátová myš dosáhnout stejné rychlosti jako při klasickém kabelovém propojení – konkrétně je udávána doba odezvy pouze 1 ms. Neobjedete se přitom bez malého přijímače, který se připojuje do USB portu počítače. Pokud se s myší chystáte cestovat, oceníte možnost uložit přijímač přímo do jejího těla, což minimalizuje riziko ztráty. O kvalitní snímání se stará optický senzor Hero (upravený Pixart 3366) s jemností až 12 000 DPI, kterou lze nastavit podle požadavků od 100 DPI. Uživatel k tomu může využít speciální tlačítko umístěné před kolečkem. Vytvořit lze až pět profilů, které jsou uloženy do vnitřní paměti myši.
 
 
Celkem je myš vybavena šesti tlačítky, které lze přes Logitech Gaming Software naprogramovat podle potřeby. Kromě už zmiňovaných se jedná o dva spínače, u kterých je slibována životnost deset milionů kliknutí. Energii až na 250 hodin hraní dodává jedna AA tužková baterie, přičemž při průměrném používání prý bude stačit baterii měnit jednou za devět měsíců. To je zásluha především úsporného režimu, který zvyšuje latenci až na 8 ms, ale při brouzdání po internetu nebo kancelářské práci by to nemělo vadit. Na potřebu výměny baterie upozorní dioda, která se rozsvítí při zbývající kapacitě 15 % nebo méně.
 
 
Logitech G305 se začne celosvětově prodávat ještě tento měsíc, a to v černé a bílé barevné variantě. Do své nabídky už myš zařadily také některé české e-shopy, ale zatím bez konkrétního termínu naskladnění. Alespoň tak známe tuzemskou cenu, která činí 1 599 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek