www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé

Mac Mini dle Tima Cooka ještě nejsou mrtvé
, , aktualita
Apple stále nabízí počítače Mac Mini z pozdního roku 2014, které jsou tak už tři roky staré a založené na procesorech Intel Haswell. Přirozeně se tak objevují otázky, zda a kdy chce Apple tyto počítače přinejmenším aktualizovat. 
K oblíbeným
reklama
Aktuální počítače Mac Mini, které můžeme označit jako alternativu k počítačům Intel NUC a podobným ze světa PC, tak využívají teprve čtvrtou generaci procesorů Core, a to konkrétně modely Core i5-4260U, Core i5-4278U, Core i5-4308U a volitelně i Core i7-4578U. Dnes už přitom máme na trhu osmou generaci Core, čili Coffee Lake, a tak se nabídka Applu v tomto směru skutečně nedá označit za moderní. Na druhou stranu jsou procesory Haswell-ULT na dnešní dobu stále ještě slušně výkonné a nedá se říci, že by byly už zoufale zastaralé, ale tři roky jsou tři roky. 
 
 
K nelibosti svých fanoušků ale Apple z nabídky Mac Mini vyřadil čtyřjádrové procesory, které byly naposledy nabízeny ve verzi z roku 2012 a dnes jsou to pouze dvoujádrové, což platí i pro uvedený Core i7-4578U. Prostor pro vylepšení tu tak zcela jistě je, a to třeba s využitím čtyřjádrových Kaby Lake-H nebo rovněž čtyřjádrových, ale slabších i úspornějších Kaby Lake-U Refresh. 
 
Tim Cook nyní ve svém vyjádření pro tisk ohlásil, že jeho firma zcela jistě plánuje své Mac Mini vylepšit a že jde o důležitou produktovou linii, ovšem žádné podrobnosti zatím sdělovat nebude. Nám tak zbývají pouze spekulace s využitím toho, co má Intel aktuálně v nabídce. 
 
Pokud by se tak Apple chystal využít zmíněné Kaby Lake-U Refresh, mohl by nabídnout i čtyřjádrový Core i7-8650U s taktem 1,9 až 4,2 GHz, kde tak hraje obrovskou roli Turbo pracující s násobičem až 23x. Tento procesor má TDP 15 W, ale neobsahuje grafiku třídy Iris, kterou na mobilních a úsporných procesorech Kaby Lake se 4 jádry nenajdeme. Máme tu tak alternativu v podobě Core i7-7660U a podobných procesorů, které již mají Iris Plus 640, ovšem zase jen dvě procesorová jádra při stejném TDP 15 W. 
 
Další možnost je, že by si Apple vybral Kaby Lake-H, čtyřjádrové procesory s vysokým základním taktem, ale opět jen s HD Graphics a navíc s TDP 45 W, přičemž firma si může konec konců pochopitelně i počkat na další případnou mobilní generaci procesorů Intel, což by mohly být už první 10nm procesory. Konec konců, Apple je vysoce ceněný partner a Intel by si jej mohl vybrat jako jedno z prvních odbytišť pro své nové generace. 
 
Ostatně pokud Apple dosud nenabídlo aktualizované Mac Mini s procesory Kaby Lake-U, jež jsou tu už od začátku letošního roku, je pravděpodobné, že opravdu čeká na další generaci, což skutečně není Kaby Lake-U Refresh, ale právě spíše již 10nm procesory.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš Apple chce zakázat prodej knihy bývalého zaměstnance, prý prozrazuje příliš
Společnost Apple vůbec není spokojena se zahájením prodeje knihy App Store Confidental od Tom Sadowskiho, bývalého vedoucího App Store. Podle ní prozrazuje obchodní tajemství a žádá stažení knihy z obchodů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají Shopify se připojuje ke kryptoměně Libra od Facebooku, zatímco jiní utíkají
Kryptoměnu Libra od Facebooku, resp. jeho dceřinné společnosti Calibra, zpočátku podporovalo velké množství zavedených společností. Mnoho se však od projektu odvrátilo. Shopify jde proti proudu a naopak se připojuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Včera, aktualita, Jan Vítek