www.svethardware.cz
>
>
>
>

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter
, , aktualita
Nový produkt společnosti Marvell poslouží k tomu, aby přeměnil běžná NVMe SSD na NVMe-oF SSD, čili taková, která budou podporovat NVMe over Fabric. Jde tak o příslušný kontroler spojený s konvertorem. 
reklama
Jde o kontroler Marvell 88SN2400, který umožní napojení úložišť s NVMe SSD přímo do ethernetové sítě, a proto jde tedy o kontroler s konvertorem NVMe over Fabric (NVMe-oF). Taková SSD pak už nebudou řízena a spravována serverovými SoC s integrovanými kontrolery pro až 100Gb/s Ethernet, ale jednodušším a nízkospotřebovým kontrolerem.
 
 
Marvell slibuje vytvoření rychlého úložiště s nízkými latencemi, zpřístupnění veškerého výkonu zapojených SSD přímo v síti a také škálovatelnost. Úložná zařízení tak nebudou součástí výpočetních uzlů, ale budou zcela samostatná, což slibuje vyšší efektivitu s ohledem na výkon i spotřebu. 
 
 
Díky řešení Marvellu si tak návrháři datových center budou moci lépe vyvinout potřebnou infrastrukturu na míru potřebám s možností snadného rozšíření. Daný kontroler-konvertor bude určen pro novou třídu úložných zařízení EBOF (Ethernet Bunch Of Flash), a to třeba v podobě 2U24 zařízení zaplněného SSD s PCIe 3.0 x4. Pak může 88SN2400 poskytnout až 18.000.000 I/O operací za sekundu a ve spojení s ethernetovým přepínačem od Marvellu pak i propustnost 2 Tb/s. 
 
 
 
Daná technologie může být také začleněna přímo do budoucích modelů SSD od Marvellu, ale aktuální kontrolery-konvertory se dají integrovat do stávajících serverů a jejich backplane, což i usnadní případný servis. 
 
Své nové produkty, které budou na řešení Marvellu s největší pravděpodobností založeny, ohlásila už společnost Western Digital. I tato firma uvádí, že jeho řešení umožní vytvořit nezávisle škálovatelné pooly úložného prostoru, které budou k ostatnímu hardwaru připojeny přes standardní technologie, což je krom Ethernetu třeba i InfiniBand.
 
reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář