www.svethardware.cz
>
>
>
>

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter
, , aktualita
Nový produkt společnosti Marvell poslouží k tomu, aby přeměnil běžná NVMe SSD na NVMe-oF SSD, čili taková, která budou podporovat NVMe over Fabric. Jde tak o příslušný kontroler spojený s konvertorem. 
reklama
Jde o kontroler Marvell 88SN2400, který umožní napojení úložišť s NVMe SSD přímo do ethernetové sítě, a proto jde tedy o kontroler s konvertorem NVMe over Fabric (NVMe-oF). Taková SSD pak už nebudou řízena a spravována serverovými SoC s integrovanými kontrolery pro až 100Gb/s Ethernet, ale jednodušším a nízkospotřebovým kontrolerem.
 
 
Marvell slibuje vytvoření rychlého úložiště s nízkými latencemi, zpřístupnění veškerého výkonu zapojených SSD přímo v síti a také škálovatelnost. Úložná zařízení tak nebudou součástí výpočetních uzlů, ale budou zcela samostatná, což slibuje vyšší efektivitu s ohledem na výkon i spotřebu. 
 
 
Díky řešení Marvellu si tak návrháři datových center budou moci lépe vyvinout potřebnou infrastrukturu na míru potřebám s možností snadného rozšíření. Daný kontroler-konvertor bude určen pro novou třídu úložných zařízení EBOF (Ethernet Bunch Of Flash), a to třeba v podobě 2U24 zařízení zaplněného SSD s PCIe 3.0 x4. Pak může 88SN2400 poskytnout až 18.000.000 I/O operací za sekundu a ve spojení s ethernetovým přepínačem od Marvellu pak i propustnost 2 Tb/s. 
 
 
 
Daná technologie může být také začleněna přímo do budoucích modelů SSD od Marvellu, ale aktuální kontrolery-konvertory se dají integrovat do stávajících serverů a jejich backplane, což i usnadní případný servis. 
 
Své nové produkty, které budou na řešení Marvellu s největší pravděpodobností založeny, ohlásila už společnost Western Digital. I tato firma uvádí, že jeho řešení umožní vytvořit nezávisle škálovatelné pooly úložného prostoru, které budou k ostatnímu hardwaru připojeny přes standardní technologie, což je krom Ethernetu třeba i InfiniBand.
 
reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář