www.svethardware.cz
>
>
>
>

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter

Marvell představil vůbec první NVMe-over-Fabric SSD Converter
, , aktualita
Nový produkt společnosti Marvell poslouží k tomu, aby přeměnil běžná NVMe SSD na NVMe-oF SSD, čili taková, která budou podporovat NVMe over Fabric. Jde tak o příslušný kontroler spojený s konvertorem. 
reklama
Jde o kontroler Marvell 88SN2400, který umožní napojení úložišť s NVMe SSD přímo do ethernetové sítě, a proto jde tedy o kontroler s konvertorem NVMe over Fabric (NVMe-oF). Taková SSD pak už nebudou řízena a spravována serverovými SoC s integrovanými kontrolery pro až 100Gb/s Ethernet, ale jednodušším a nízkospotřebovým kontrolerem.
 
 
Marvell slibuje vytvoření rychlého úložiště s nízkými latencemi, zpřístupnění veškerého výkonu zapojených SSD přímo v síti a také škálovatelnost. Úložná zařízení tak nebudou součástí výpočetních uzlů, ale budou zcela samostatná, což slibuje vyšší efektivitu s ohledem na výkon i spotřebu. 
 
 
Díky řešení Marvellu si tak návrháři datových center budou moci lépe vyvinout potřebnou infrastrukturu na míru potřebám s možností snadného rozšíření. Daný kontroler-konvertor bude určen pro novou třídu úložných zařízení EBOF (Ethernet Bunch Of Flash), a to třeba v podobě 2U24 zařízení zaplněného SSD s PCIe 3.0 x4. Pak může 88SN2400 poskytnout až 18.000.000 I/O operací za sekundu a ve spojení s ethernetovým přepínačem od Marvellu pak i propustnost 2 Tb/s. 
 
 
 
Daná technologie může být také začleněna přímo do budoucích modelů SSD od Marvellu, ale aktuální kontrolery-konvertory se dají integrovat do stávajících serverů a jejich backplane, což i usnadní případný servis. 
 
Své nové produkty, které budou na řešení Marvellu s největší pravděpodobností založeny, ohlásila už společnost Western Digital. I tato firma uvádí, že jeho řešení umožní vytvořit nezávisle škálovatelné pooly úložného prostoru, které budou k ostatnímu hardwaru připojeny přes standardní technologie, což je krom Ethernetu třeba i InfiniBand.
 
reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře