reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce

, , aktualita
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Vávru neustále bombardují fanoušci hry Kingdom Come: Deliverance různými požadavky a také řada lidí, kteří zpochybňují historickou přesnost této hry. Nejde ani tak o téma černochů v Čechách 15. století, ale o různé jiné záležitosti, jako je třeba použití luků vedle absence kuší či některých jiných zbraní, oblečení, atd. Dá se říci, že některá rozhodnutí tvůrců vyplývají z nutnosti přizpůsobit herní svět právě pro účely hraní, ale jiné námitky vypadají rozumně, jako třeba některé v tomto videu týkající se oblečení. 
 
 
Na Twitteru Vávra sděluje, že Kingdom Come využije Masarykova univerzita v Brně a nezapomíná si šťournout do všech "expertů z tumblru, kteří strávili celé minuty studiem české historie googlováním". Vedle toho také slíbil, že se pracuje na hratelné ženské postavě, ale je otázka, v jaké podobě se ta dostaví. Však pokud by se měla Sázavou začátku 15. století prohánět bojující, obrněná a po zuby vyzbrojená rytířka, to už bychom vedle ní mohli zaznamenat i toho černocha. 
 
 
Vedle toho byl vznesen i dotaz, zda se do hry připravují i řemdichy, což by dle Vávry sice bylo pěkné, ovšem z hlediska fyziky velice problematické. Řemdichů se tak asi nedočkáme, ale i tak je zde dost dalších zbraní, jako jsou třeba fanoušky dodané světelné meče. 
 
Co se týče hry Kingdom Come na MUNI, zatím nebylo prozrazeno, zda se využije běžná verze, nebo nějaká upravená, kterou bude možné procházet zcela volně v režimu pozorovatele, což by jistě nebylo složité zařídit. 
 
Zdroj: Daniel Vávra (via Twitter)


reklama
reklama
reklama