www.svethardware.cz
>
>
>

MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC

MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC
, , aktualita
Společnost MEMXPRO se snaží najít díru na trhu s využitím své nové řady SSD s označením PC32. Ta využívají naprosto běžné paměti TLC 3D NAND Flash od Micronu, ale používají je v režimu SLC. 
K oblíbeným
reklama
MEMXPRO tak páchá něco podobného jako společnost Enmotus se svými MiDrive, ovšem v jejím případě šlo přeci jen ještě o kombinaci hlavní SLC s vedlejší QLC částí na stejném zařízení. MEMXPRO PC32 mají prostě celou svou kapacitu v režimu SLC, či jak uvádí Anandtech, v "pseudo-SLC" režimu.
 
Toto označení ale vyzní trošku pejorativně. Ano, je pravda, že paměti Micron B17A jsou určeny pro nasazení jako TLC NAND Flash, ovšem v konečném důsledku je to právě způsob využití a kontroler, který určí, zda jde o SLC, MLC, TLC, nebo QLC paměti. A pokud nějaké paměti pracují v SLC režimu a zapisují jeden bit do jedné buňky, pak to prostě jsou SLC paměti se všemi podstatnými výhodami, jež z toho plynou. 
 
 
Mluvíme především o datové propustnosti, a to té udržitelné, která se netýká jen SLC cache. Tu řada PC32 od MEMXPRO pochopitelně potřebovat nebude, když je tu v SLC režimu celá kapacita 64vrstvých pamětí od Micronu. Ty jsou řízeny kontrolerem Silicon Motion SM2262EN a v tomto nasazení mají rating 40.000 mazacích a zapisovacích cyklů. V případě pamětí použitých jako TLC to přitom bývá spíše kolem šesti set, alespoň dle běžně udávaných záručních podmínek a hodnot TBW (Total Bytes Written). 
 
MEMXPRO PC32 také zvládnou v případě M.2 pro PCIe 3.0 x4 přenosové rychlosti až 3250 MB/s a 2980 MB/s pro sekvenční čtení a zápis, které jsou udržitelné, takže to neplatí jen pro zápis prvních (desítek) gigabajtů. 
 
To vše se ale pochopitelně odrazí na kapacitě, takže tato řada nabídne pouze 80 až 320 GB, a to pochopitelně za ceny, které nebudou srovnatelné s běžnými TLC či dokonce QLC modely. Výrobce zde ale myslel také na celkovou fyzickou odolnost, takže PCB M.2 modelu je opatřeno speciální ochrannou polymerovou vrstvou a výrobce také udává pracovní rozmezí teplot od -40 °C do 85 °C. Použitý kontroler navíc podporuje 256bitové šifrování a TCG OPAL 2.0. 
 
Jde tak spíše o SSD určená do nasazení v průmyslu, přičemž MEMXPRO je představí na nadcházejícím Embedded World 2020 a poté začne přijímat objednávky na konkrétní modely.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala