www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microchip SMC 1000 8x25G slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost

Microchip SMC 1000 8x25G slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost
, , aktualita
Arizonská společnost Microchip Technology Inc. ohlásila paměťový kontroler SMC 1000 8x25G, který slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost pro dnešní výkonná datová centra. Jak to má udělat?
K oblíbeným
reklama
Společnost Microchip Technology se zabývá výrobou mikrokontrolerů, FPGA, čipů pro správu napájení a jiných zařízení, přičemž nyní se díky SMC 1000 8x25G dostává i na trh se zařízeními pro paměťovou infrastrukturu. Zmíněný čip byl označen za sériový paměťový kontroler určený pro využití ve vysoce výkonných datových centrech. Dozvídáme se pak o něm především to, že slibuje zajistit čtyřnásobnou propustnost mezi procesorem či SoC a paměťmi RAM, což nezní vůbec špatně. Ostatně právě tato propustnost je dlouhodobě považována za jedno z úzkých hrdel počítačových systémů. 
 
 
Výrobce mluví o tom, že v poslední době se zvyšuje počet jader v procesorech, ovšem to má za následek, že propustnost paměťového systému na jádro se naopak snižuje. Příčinou je prostě to, že propustnost pamětí neroste tak rychle, aby dokázala pokrýt stále vyšší počty procesorových jader, což je téma zvláště pro posledních pár let. To je všechno jasné, ale jak má tento problém řešit přídavný čip? 
 
 
Aktuální stav je jasný, máme u prostě SoC či procesor s vlastními kontrolery, které jsou napojeny na paměťové sloty. Řešení firmy Microchip je trošku složitější. 
 

 
SMC 1000 8x25G se na CPU napojuje pomocí 8bitových linek rozhraní OMI (Open Memory Interface), které zvládnou každá po 25 Gb/s propustnosti. Na druhé straně jsou pak na čip napojeny paměti DDR4 v rámci modulů DDIMM. To ve výsledku znamená, že se na straně CPU či SoC využije daleko méně pinů na jeden paměťový kanál pro DDR4, což umožní těchto kanálů využít více, čímž se zvýší propustnost. SMC 1000 8x25G tak zde funguje jako externí paměťový kontroler. 
 
 
Microchip přitom už získal pro OMI důležitého partnera v podobě společnosti IBM, která chce tento standard využít ve svých procesorech POWER. Zájem má také společnost AMD nebo Google. 84pinových DDIMM si už také dávno všimly společnosti SMART Modular, Micron a Samsung Electronics, které s nimi počítají pro standard DDR5 a moduly s kapacitami od 16 do 256 GB. Samotnému procesoru ale může být úplně jedno, zda bude skrz paměťový kontroler využívat paměti DDR4, DDR5 či snad jiného standardu. 
  
Zdroj: EETimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek