www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microchip SMC 1000 8x25G slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost

Microchip SMC 1000 8x25G slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost
, , aktualita
Arizonská společnost Microchip Technology Inc. ohlásila paměťový kontroler SMC 1000 8x25G, který slibuje zajistit čtyřnásobnou paměťovou propustnost pro dnešní výkonná datová centra. Jak to má udělat?
K oblíbeným
reklama
Společnost Microchip Technology se zabývá výrobou mikrokontrolerů, FPGA, čipů pro správu napájení a jiných zařízení, přičemž nyní se díky SMC 1000 8x25G dostává i na trh se zařízeními pro paměťovou infrastrukturu. Zmíněný čip byl označen za sériový paměťový kontroler určený pro využití ve vysoce výkonných datových centrech. Dozvídáme se pak o něm především to, že slibuje zajistit čtyřnásobnou propustnost mezi procesorem či SoC a paměťmi RAM, což nezní vůbec špatně. Ostatně právě tato propustnost je dlouhodobě považována za jedno z úzkých hrdel počítačových systémů. 
 
 
Výrobce mluví o tom, že v poslední době se zvyšuje počet jader v procesorech, ovšem to má za následek, že propustnost paměťového systému na jádro se naopak snižuje. Příčinou je prostě to, že propustnost pamětí neroste tak rychle, aby dokázala pokrýt stále vyšší počty procesorových jader, což je téma zvláště pro posledních pár let. To je všechno jasné, ale jak má tento problém řešit přídavný čip? 
 
 
Aktuální stav je jasný, máme u prostě SoC či procesor s vlastními kontrolery, které jsou napojeny na paměťové sloty. Řešení firmy Microchip je trošku složitější. 
 

 
SMC 1000 8x25G se na CPU napojuje pomocí 8bitových linek rozhraní OMI (Open Memory Interface), které zvládnou každá po 25 Gb/s propustnosti. Na druhé straně jsou pak na čip napojeny paměti DDR4 v rámci modulů DDIMM. To ve výsledku znamená, že se na straně CPU či SoC využije daleko méně pinů na jeden paměťový kanál pro DDR4, což umožní těchto kanálů využít více, čímž se zvýší propustnost. SMC 1000 8x25G tak zde funguje jako externí paměťový kontroler. 
 
 
Microchip přitom už získal pro OMI důležitého partnera v podobě společnosti IBM, která chce tento standard využít ve svých procesorech POWER. Zájem má také společnost AMD nebo Google. 84pinových DDIMM si už také dávno všimly společnosti SMART Modular, Micron a Samsung Electronics, které s nimi počítají pro standard DDR5 a moduly s kapacitami od 16 do 256 GB. Samotnému procesoru ale může být úplně jedno, zda bude skrz paměťový kontroler využívat paměti DDR4, DDR5 či snad jiného standardu. 
  
Zdroj: EETimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala