Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy

Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy
, , aktualita
Microsoft před několika dny rozběhl iniciativu "Ideas Drive", která vzhledem ke svému zaměření nepřekvapivě přichází od týmu Xbox. Chce po nás, abychom mu pomohli vylepšit systém Windows 10 z hlediska her. 
K oblíbeným
reklama
Co po nás tedy Microsoft a tým Xbox vůbec chce? Jsou to samozřejmě především nápady, ale také vyjádření se k nápadům ostatním a k připraveným otázkám, které si vymysleli samotní lidé z Microsoftu.
 
 
Prostřednictvím připraveného portálu tak budeme moci tvořit nové návrhy a nechat je komentovat od ostatních a také o návrzích hlasovat. Tématem tak může být doslova cokoliv, co si kdo vymyslí, i když dle Microsoftu by se tato témata měla dotýkat třech hlavních okruhů: 
 
  • Co chcete, aby systém Windows dělal (nebo nedělal) v době, kdy hrajete hru?
  • Co může systém Windows udělat, aby zlepšil váš herní zážitek?
  • Jaké další nové herní funkce byste tu rádi chtěli mít?
Jak je vidět na zřízených stránkách, nejdříve se bude diskutovat o tématech, která se mohou v seznamu posunovat na přední místa pomocí hlasován a poté už nastane opravdové hlasování o tom, jakých návrhů by si Microsoft měl všímat a řešit je. 
 
Můžete se tak sami podívat na to, co se probírá. Na přední místě je vypnout procesy, které běží na pozadí, nemají nic společného s hrou a nejsou pro běh systému nutné. Pak je tu návrh o vytvoření speciální herní verze systému Windows, podpora gamepadů pro spouštění her, streamovat hry z PC do konzole Xbox a další a další návrhy. 
 
Diskuse probíhá také na Twitteru, kde se ovšem probírají odlišná témata. Jde třeba o lepší obchod Store či jeho propojení se Steamem, emulaci Xboxu na PC jako rozšíření Xbox Play Anywhere a jiné. 
 
Zdroj: Xbox Ideas


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek