Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy

Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy
, , aktualita
Microsoft před několika dny rozběhl iniciativu "Ideas Drive", která vzhledem ke svému zaměření nepřekvapivě přichází od týmu Xbox. Chce po nás, abychom mu pomohli vylepšit systém Windows 10 z hlediska her. 
reklama
Co po nás tedy Microsoft a tým Xbox vůbec chce? Jsou to samozřejmě především nápady, ale také vyjádření se k nápadům ostatním a k připraveným otázkám, které si vymysleli samotní lidé z Microsoftu.
 
 
Prostřednictvím připraveného portálu tak budeme moci tvořit nové návrhy a nechat je komentovat od ostatních a také o návrzích hlasovat. Tématem tak může být doslova cokoliv, co si kdo vymyslí, i když dle Microsoftu by se tato témata měla dotýkat třech hlavních okruhů: 
 
  • Co chcete, aby systém Windows dělal (nebo nedělal) v době, kdy hrajete hru?
  • Co může systém Windows udělat, aby zlepšil váš herní zážitek?
  • Jaké další nové herní funkce byste tu rádi chtěli mít?
Jak je vidět na zřízených stránkách, nejdříve se bude diskutovat o tématech, která se mohou v seznamu posunovat na přední místa pomocí hlasován a poté už nastane opravdové hlasování o tom, jakých návrhů by si Microsoft měl všímat a řešit je. 
 
Můžete se tak sami podívat na to, co se probírá. Na přední místě je vypnout procesy, které běží na pozadí, nemají nic společného s hrou a nejsou pro běh systému nutné. Pak je tu návrh o vytvoření speciální herní verze systému Windows, podpora gamepadů pro spouštění her, streamovat hry z PC do konzole Xbox a další a další návrhy. 
 
Diskuse probíhá také na Twitteru, kde se ovšem probírají odlišná témata. Jde třeba o lepší obchod Store či jeho propojení se Steamem, emulaci Xboxu na PC jako rozšíření Xbox Play Anywhere a jiné. 
 
Zdroj: Xbox Ideas


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek