Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy

Microsoft chce naše nápady pro vylepšení Windows 10 jako herní platformy
, , aktualita
Microsoft před několika dny rozběhl iniciativu "Ideas Drive", která vzhledem ke svému zaměření nepřekvapivě přichází od týmu Xbox. Chce po nás, abychom mu pomohli vylepšit systém Windows 10 z hlediska her. 
K oblíbeným
reklama
Co po nás tedy Microsoft a tým Xbox vůbec chce? Jsou to samozřejmě především nápady, ale také vyjádření se k nápadům ostatním a k připraveným otázkám, které si vymysleli samotní lidé z Microsoftu.
 
 
Prostřednictvím připraveného portálu tak budeme moci tvořit nové návrhy a nechat je komentovat od ostatních a také o návrzích hlasovat. Tématem tak může být doslova cokoliv, co si kdo vymyslí, i když dle Microsoftu by se tato témata měla dotýkat třech hlavních okruhů: 
 
  • Co chcete, aby systém Windows dělal (nebo nedělal) v době, kdy hrajete hru?
  • Co může systém Windows udělat, aby zlepšil váš herní zážitek?
  • Jaké další nové herní funkce byste tu rádi chtěli mít?
Jak je vidět na zřízených stránkách, nejdříve se bude diskutovat o tématech, která se mohou v seznamu posunovat na přední místa pomocí hlasován a poté už nastane opravdové hlasování o tom, jakých návrhů by si Microsoft měl všímat a řešit je. 
 
Můžete se tak sami podívat na to, co se probírá. Na přední místě je vypnout procesy, které běží na pozadí, nemají nic společného s hrou a nejsou pro běh systému nutné. Pak je tu návrh o vytvoření speciální herní verze systému Windows, podpora gamepadů pro spouštění her, streamovat hry z PC do konzole Xbox a další a další návrhy. 
 
Diskuse probíhá také na Twitteru, kde se ovšem probírají odlišná témata. Jde třeba o lepší obchod Store či jeho propojení se Steamem, emulaci Xboxu na PC jako rozšíření Xbox Play Anywhere a jiné. 
 
Zdroj: Xbox Ideas


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek