Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux

Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
, , aktualita
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
K oblíbeným
reklama
Na AMA (Ask Me Anything) fóru na Redditu proběhla nedávno diskuze se zástupci společnosti Microsoft. Jedna z otázek se týkala i toho, zda bude internetový prohlížeč Microsoft Edge uvolněn i pro operační systém Linux. Vývojáři nic takového nevylučují, tvrdí totiž, že není žádná technická překážka, která by jim stála v cestě. Pochopitelně bude potřeba vyřešit spoustu dílčích problémů, jako jsou instalátory, synchronizace dat, systém updatů nebo oprava chyb.
 
Microsoft Edge logo
 
Vývojáři se nicméně zmínili, že jejich nynější prioritou jsou plně funkční verze pro Windows a macOS. Až poté může být čas pro Linux. Nový Edge by to měl mít mnohem snazší, protože bude postaven na jádře Chromium, které už na Linuxu běhá v mnoha různých prohlížečích. Nicméně zatím stále není jasné kdy (a zda vůbec) bude Edge pro Linux, technické možnosti i vůle by tu ale byla. Patrně si ale nějaký ten páte budeme muset počkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek