Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux

Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
, , aktualita
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
K oblíbeným
reklama
Na AMA (Ask Me Anything) fóru na Redditu proběhla nedávno diskuze se zástupci společnosti Microsoft. Jedna z otázek se týkala i toho, zda bude internetový prohlížeč Microsoft Edge uvolněn i pro operační systém Linux. Vývojáři nic takového nevylučují, tvrdí totiž, že není žádná technická překážka, která by jim stála v cestě. Pochopitelně bude potřeba vyřešit spoustu dílčích problémů, jako jsou instalátory, synchronizace dat, systém updatů nebo oprava chyb.
 
Microsoft Edge logo
 
Vývojáři se nicméně zmínili, že jejich nynější prioritou jsou plně funkční verze pro Windows a macOS. Až poté může být čas pro Linux. Nový Edge by to měl mít mnohem snazší, protože bude postaven na jádře Chromium, které už na Linuxu běhá v mnoha různých prohlížečích. Nicméně zatím stále není jasné kdy (a zda vůbec) bude Edge pro Linux, technické možnosti i vůle by tu ale byla. Patrně si ale nějaký ten páte budeme muset počkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář