reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft opravdu koupil GitHub za 7,5 miliardy USD

4.6.2018, Milan Šurkala, aktualita
Microsoft opravdu koupil GitHub za 7,5 miliardy USD
Jak naznačovaly uniklé informace, tak se i opravdu stalo. Microsoft kupuje oblíbenou síť pro vývojáře GitHub za ještě vyšší cenu než se předpokládala. Transakce totiž bude v hodnotě 7,5 miliardy dolarů.
Včera jsme přinesli informaci o tom, že Microsoft patrně koupí GitHub, síť pro vývojáře sdílející své zdrojové kódy a jejich správu v týmech. Nakonec se tak skutečně děje a Microsoft dnes oznámil, že došlo k dohodě. Síť sdružuje více než 28 milionů vývojářů ze zhruba 1,5 milionu společností a vývojářských týmů. Microsoft za ní zaplatí 7,5 miliardy dolarů ve svých vlastních akciích a proces převzetí by měl skončit na konci letošního roku. Původně se hovořilo o zhruba 5 miliardách.
 
GitHub logo
 
Microsoft se chce více soustředit na používání GitHubu profesionálními týmy (enterprise nasazení) i propojení vývojářských aplikací Microsoftu a cloudu s větším počtem lidí. GitHub by měl nadále fungovat nezávisle a nic se nezmění ani na podpoře programovacích jazyků, operačních systémů, naopak by se měla dále vylepšit v cloudové oblasti.
 
Microsoft GitHub
 
Jak se předpokládalo, CEO GitHubu se nově stane Nat Friedman, zakladatel Xamarinu a viceprezident Microsoftu. Nynější CEO GitHubu, Chris Wanstrath, se naopak dostane do Microsoftu. Nyní je jen otázkou, jak se bude služba skutečně vyvíjet, neboť uživatelé Microsoftem koupených služeb si často stěžují na to, že po odkoupení se kvalita produktů pod vedením Microsoftu zhoršila. I proto se už tento krok setkal s velmi negativní odezvou ze strany vývojářů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama