www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft si patentoval elastickou zdířku pro 3,5mm jacky

Microsoft si patentoval elastickou zdířku pro 3,5mm jacky
, , aktualita
Microsoft přišel s novým patentem, který umožní instalovat do různých zařízení zdířky pro 3,5mm jacky, jež se budou schopny rozšířit tak, aby se do nich jack mohl vejít. Pro inspiraci jistě nemusel chodit daleko. 
K oblíbeným
reklama
Dnešní audio konektory známé jako jacky jsou jedny z nejstarších na světě. Původní 6,35mm konektor, který se stále běžně využívá třeba pro mikrofony nebo studiová sluchátka, byl zkonstruován už v roce 1878, ovšem dnes je daleko běžnější jeho menší varianta, 3,5mm jack. Na ten však už dávno zanevřela společnost Apple, která jej ve svých moderních telefonech nenabízí, což vyvolalo velkou vlnu odporu, ale ta tento trend těžko zvrátí, neboť se k Applu už přidal i Google a to jsou hlavní smartphonoví udavači tempa. A už i samotný Intel loni navrhl, aby audio jacky byly nahrazeny rozhraním USB typu C. 
 
 
Jeden z důvodů je prostě to, že zdířka pro 3,5mm jacky je pro moderní zařízení mnohdy příliš mohutná, i když snaha o vystrnadění tohoto rozhraní je i tak možná předčasná až umělá. To dokazuje i případ, kdy se podařilo do iPhone 7 Plus instalovat tuto zdířku, a to pochopitelně funkční. 
 
Není tak pravda, že zařízení nenabízející 3,5mm audio zdířku ji nemají vyloženě jen proto, že by se do nich nevešla. I tak si ale Microsoft připravil odpověď v podobě flexibilní zdířky, která je určena pro klasické jacky, jimž se díky svému elastickému provedení přizpůsobí. Je pak jasné, že taková zdířka může být sama o sobě i tenčí než samotný konektor, ale pak je otázka, kolik toho vydrží. 
 
Očividná nevýhoda je i ta, že výrobci koncových zařízení by za použití takového provedení museli Microsoftu platit a další náklady by přinesla samotná výroba, neboť lze očekávat, že flexibilní zdířka by byla dražší než běžná. Pokud se tak s něčím takovým setkáme, nejspíše to bude v nabídce zařízení Surface od Microsoftu a možná už v ničem jiném. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek