www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem

Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
, , aktualita
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Ani oficiálnímu obchodu s aplikacemi Microsoft Store se nevyhýbají závadné aplikace, které dělají uživatelům škodu. Společnost Symantec zde totiž našla celkem osm aplikací, které na počítačích uživatelů těžily kryptoměny. Šlo o aplikace Fast-search Lite, Battery Optimizer (Tutorials), VPN Browsers+, Downloader for YouTube Videos, Clean Master+ (Tutorials), FastTube, Findoo Browser 2019 a Findoo Mobile & Desktop Search od tří tvůrců DigiDream, 1clean a Findoo. Po důkladnějším zkoumání mají lidé ze Symantecu důvodné podezření, že všichni tři tvůrci jsou ve skutečnosti jen jeden člověk nebo jedna skupina lidí.
 
Microsoft Store logo
 
Všechny totiž fungovaly na podobném principu a využívaly podobné domény. Stáhly Google Tag Manager (GTM) a posléze také samotný skript pro těžbu kryptoměn. Šlo o jednu z mnoha variant známého Coinhive pro těžbu kryptoměny Monero. Zatím není jasné, kolik uživatelů si vlastně tyto aplikace stáhlo, protože Microsoft nezveřejňuje počty stažení. Aplikace ale mají v některých případech tisíce recenzí, takže počet možná nebude malý (zde je ale hodně pravděpodobné, že mnoho z nich budou falešné recenze). Společnost Microsoft na základě hlášení už všechny tyto závadné aplikace smazala ze svého obchodu. Otázkou ale je, kolik dalších se jich do obchodu ještě dostalo a zůstalo neobjeveno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek