www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft v Polsku investuje 1 miliardu dolarů do datového centra

Microsoft v Polsku investuje 1 miliardu dolarů do datového centra
, , aktualita
Microsoft oznámil masivní investice u našich sousedů, které zahrnují otevření nového datového centra regionálního významu. Podle americké firmy se Polsko může brzy stát „digitálním srdcem Evropy“.
K oblíbeným
reklama
Tento týden Microsoft oznámil komplexní investiční plán ve výši 1 miliardy dolarů (25 miliard korun) s cílem urychlení inovací a digitální transformace v „Polish Digital Valley“, tedy jakási středoevropská a cloudová obdoba Silicon Valley v americké Kalifornii. Základem tohoto mnohostranného plánu je otevření nového regionálního datového centra, které bude součástí celosvětové sítě datových center Microsoftu. Americký gigant podepsal strategickou dohodu s domácím poskytovatelem cloudových služeb Chmura Krajowa, jejímž cílem je poskytnout odborné znalosti o digitální transformaci a široký přístup k cloudovým řešením ve všech průmyslových odvětvích a podnicích v Polsku.
 
 
Z investice by měly těžit jak soukromé podniky, tak veřejné a vzdělávací instituce. Polský premiér Mateusz Morawiecki uvedl, že toto partnerství urychlí transformaci Polska na technologické centrum pro region střední a východní Evropy. S tím souhlasí také Mark Loughran, generální ředitel pobočky Microsoft Poland: „Polsko má příležitost stát se digitálním srdcem Evropy. Proto dnes oznamujeme partnerství se společností Chmura Krajowa a jednou z největších investic do digitální technologie v Polsku.“ Investiční plán je připraven na dobu sedmi let a kromě samotného vybudování datového centra se zaměřuje také na zvyšování kvalifikace místních talentů s nejnovějšími kompetencemi v cloudu.
 

Důležitým pilířem dnešního oznámení je robustní a dlouhodobý program dovedností pro rozšíření pracovních příležitostí místních profesionálů a mládeže. Microsoft si klade za cíl posílit digitální kompetence přibližně 150 000 zaměstnanců a IT profesionálů, pedagogů, studentů a občanů, aby podpořil digitální transformaci organizací. Program rozvoje dovedností bude zahrnovat školení, e-learningové programy, workshopy a hackathony pokrývající cloud computing, vývoj pomocí technologií umělé inteligence a strojového učení, big data a internet věcí (IoT).

Microsoft připomněl, že nový plán navazuje na téměř třicetiletou úspěšnou spoluprací s polskými organizacemi a podniky všech velikostí a se sítí více než 6 000 místních partnerů. Nový region cloudových datových center se připojuje k celosvětové síti cloudových oblastí Microsoftu, které se nyní nachází v 59 oblastech. Datová centra zajišťují provoz především sadu cloudových služeb Microsoft Azure, která je k dispozici ve více než 140 zemích, ale také pro balík nástrojů pro zvýšení produktivity Microsoft 365 nebo inteligentní podnikové aplikace Dynamics 365 a Power Platform.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů