www.svethardware.cz
>
>
>
>

Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce

Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce
, , aktualita
Microsoft se rozhodl rebrandovat své předplatné Office 365. Nově ponese název Microsoft 365 a kromě dosavadních funkcí přinese také pár novinek. Teams získají i funkce pro koncové zákazníky a aplikace Family Safety pomůže ohlídat děti.
K oblíbeným
reklama
Dnes Microsoft oznámil několik nových produktů a především vylepšení stávajících. Vůbec nejviditelnější změnou ovšem bude přejmenování balíčku produktů a služeb Office 365, který obsahuje nástroje jako Word, Excel a Outlook. Od 21. dubna ponese název Microsoft 365, cena se ovšem nezmění. To znamená, že nejoblíbenější verze pro domácnost (určená až pro 6 počítačů) vyjde na 269 Kč měsíčně, nebo 2 699 Kč ročně. Kromě přístupu ke stávajícím produktům a službám hodlá Microsoft přidávat každý měsíc nějaké novinky. Níže uvádíme změny, které byly dnes oznámeny.

 

Zcela nové produkty: Osobní Teams a aplikace Family Safety

 
Služba Teams se v období pandemie koronaviru dočkala masivního nárůstu počtu uživatelů, neboť většina firem zavedla home office. Microsoft se této příležitosti snaží využít ve svůj prospěch a zavádí Teams pro koncové uživatele. Podobně jako v Outlooku bude možné snadno přepínat mezi firemním a osobním účtem. Nová verze bude vypadat přece jen jinak než stávající, která je určena pro spolupráci mezi zaměstnanci. Osobní Teams budou určeny např. pro rodiny nebo skupiny přátel, které budou mít k dispozici sdílený kalendář, skupinové chaty a videohovory, seznamy úkolů, fotky nebo prostor v cloudovém úložišti OneDrive.
 
 
 
Microsoft Family Safety bude zbrusu nová aplikace, která umožní rodičům kontrolovat své děti na digitálních zařízeních i v reálném světě. Rodič bude mít možnost sledovat čas strávený u obrazovky napříč různými platformami, jako Windows, Android, iOS nebo Xbox. K dispozici bude také nástroj pro blokování obsahu (např. nevhodných aplikací) i sledování polohy, které ovšem díte bude mít možnost vypnout – rodič v takovém případě dostane upozornění. Unikátní je právě funkčnost na více platformách zároveň. Aplikace Family Safety vychází nyní v omezeném preview a plná verze bude dostupná během několika měsíců.

 

Novinky v produktech Office a Outlook

 
  • Do Wordu se konečně dostane funkce pro pokročilou úpravu textu s využitím umělé inteligence, která dostala název Microsoft Editor. Prostřednictvím rozšíření Office bude dostupné také pro prohlížeče Edge a Chrome. Od běžných funkcí pro kontrolu pravopisu a gramatiky se liší hlavně  pokročilejšími funkcemi, jako je nahrazení často se opakujících slov, přepsání celých vět, vylepšení stylu nebo kontrola plagiátorství. Tedy něco podobného, co dělá konkurenční Grammarly, ale s možná ještě více funkcemi. Nástroj je dostupný ve více než dvaceti jazycích, ale zatím bez češtiny.
  • Trenér prezentací (rovněž využívající AI) se z online verze dostane i do desktopového editoru PowerPoint. K tomu navíc přidává dvě nové funkce, které by měly zlepšit přípravu prezentace: detekce příliš monotónního přednesu a gramatických chyb v mluvených větách. PowerPoint také získal několik vylepšení, které usnadní vytváření prezentací, jako vytvoření časových os z textu nebo více návrhů rozložení po vložení obrázku.
  • V Excelu se objeví více nástrojů pro vkládání dat založených na AI a cloudu. Týkají se více než stovky témat včetně výživy, filmů, chemie nebo dokonce pokémonů. Ve spolupráci se službou Plade navíc Microsoft propojit bankovní účty s Excelem a importovat např. všechny výdaje do tabulek.
  • Napříč produkty Office bude možné využívat 300 nových fontů a 2 800 nových ikon. Předplatitelé Microsoft 365 také získají bezplatný přístup k více než 8 tisícům obrázků z portálu Getty Images.
  • Outlook umožní lépe plánovat události díky možnosti propojení pracovního a osobního kalendáře. Tato funkce je dostupná ve webové verzi, zatímco aplikace pro Android se v následujících měsících naučí shrnout a přečíst nahlas přijaté e-maily.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek