www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ve videu ukazuje nový design Windows 10

Microsoft ve videu ukazuje nový design Windows 10
, , aktualita
Produktový šéf Microsoftu Panos Panay zveřejnil video na oslavu 1 miliardy zařízení s Windows 10. Zajímavé je především kvůli tomu, že obsahuje ukázky nové verze systému po redesignu. Proměnou prošel Průzkumník nebo nabídka Start.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tento týden oznámil významný milník, o kterém se spekulovalo již týdny předem: 1 miliardu zařízení s Windows 10. K oslavě vytvořil tým zaměstnanců video, které na svém instagramovém účtu sdílel Panos Panay, šéf produktů (CPO) v Microsoftu. Video nejprve nabízí bleskurychlý průlet některými předchozími verzemi operačního systému, ale nejzajímavější je jeho druhá polovina, která přináší náhled do blízké budoucnosti. Vývojáři totiž připravují redesign, který by se měl týkat prakticky celého systému – počínaje přihlašovací obrazovkou. Všimnout si můžete také nové, barevnější sady ikon, o které se psalo již dříve.
 
 
Velmi radikální změnou projde Průzkumník Windows. Zjednodušené uživatelské rozhraní nezahrnuje adresní řádek, za což možná někteří uživatelé Microsoft zrovna nepochválí. Není ovšem vyloučeno, že tato možnost bude dostupná alespoň v nastavení. Ještě hlouběji by měl být integrován OneDrive, ale překvapivě můžeme ve videu zahlédnout i konkurenční cloudové úložiště Google Drive. Jiný design, ale také možnosti, získá kontextová nabídka, která se otevře po kliknutí pravým tlačítkem myši.
 
 
Video potvrzuje také dříve avizovanou změnu v nabídce Start. Všimnout si můžeme menšího počtu živých dlaždic, základní prvky tohoto menu ovšem zůstávají nezměněny. Tmavý režim by měl převléknout do tmavých barev více částí operačního systému než doposud. Zatím není vůbec jasné, kdy se nový design dostane do Windows 10 (a speciální verze Windows 10X určené pro mobilní, dvoudisplejová zařízení). Vzhledem k tomu, že zatím nezačalo ani testování v programu Insiders, to nejspíš bude trvat mnoho měsíců. Podle některých spekulací vyjde aktualizace až v příštím roce.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů