www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ve videu ukazuje nový design Windows 10

Microsoft ve videu ukazuje nový design Windows 10
, , aktualita
Produktový šéf Microsoftu Panos Panay zveřejnil video na oslavu 1 miliardy zařízení s Windows 10. Zajímavé je především kvůli tomu, že obsahuje ukázky nové verze systému po redesignu. Proměnou prošel Průzkumník nebo nabídka Start.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tento týden oznámil významný milník, o kterém se spekulovalo již týdny předem: 1 miliardu zařízení s Windows 10. K oslavě vytvořil tým zaměstnanců video, které na svém instagramovém účtu sdílel Panos Panay, šéf produktů (CPO) v Microsoftu. Video nejprve nabízí bleskurychlý průlet některými předchozími verzemi operačního systému, ale nejzajímavější je jeho druhá polovina, která přináší náhled do blízké budoucnosti. Vývojáři totiž připravují redesign, který by se měl týkat prakticky celého systému – počínaje přihlašovací obrazovkou. Všimnout si můžete také nové, barevnější sady ikon, o které se psalo již dříve.
 
 
Velmi radikální změnou projde Průzkumník Windows. Zjednodušené uživatelské rozhraní nezahrnuje adresní řádek, za což možná někteří uživatelé Microsoft zrovna nepochválí. Není ovšem vyloučeno, že tato možnost bude dostupná alespoň v nastavení. Ještě hlouběji by měl být integrován OneDrive, ale překvapivě můžeme ve videu zahlédnout i konkurenční cloudové úložiště Google Drive. Jiný design, ale také možnosti, získá kontextová nabídka, která se otevře po kliknutí pravým tlačítkem myši.
 
 
Video potvrzuje také dříve avizovanou změnu v nabídce Start. Všimnout si můžeme menšího počtu živých dlaždic, základní prvky tohoto menu ovšem zůstávají nezměněny. Tmavý režim by měl převléknout do tmavých barev více částí operačního systému než doposud. Zatím není vůbec jasné, kdy se nový design dostane do Windows 10 (a speciální verze Windows 10X určené pro mobilní, dvoudisplejová zařízení). Vzhledem k tomu, že zatím nezačalo ani testování v programu Insiders, to nejspíš bude trvat mnoho měsíců. Podle některých spekulací vyjde aktualizace až v příštím roce.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek