Microsoft vyslal na trh Surface Studio 2 a zřídil Xbox Game Studios

Microsoft vyslal na trh Surface Studio 2 a zřídil Xbox Game Studios
, , aktualita
Od Microsoftu tu máme pro dnešní den pár novinek, které se týkají jednak nového počítače Surface Studio 2, který se už dostává na evropské trhy. Vedle toho se objeví téma Xbox Game Studios a také konference Build 2019. 
reklama
Microsoft Surface Studio 2 je tak nový desktop, který můžeme považovat také za All in One PC. Server Hexus.net uvedl, že ten už dorazil na britský trh a my můžeme potvrdit, že se objevil už přinejmenším v nabídce jednoho českého prodejce, a to ve třech verzích. 
 
 
Microsoft tuto řadu představil už loni v říjnu v New Yorku a prezentoval ji jako dosud nejvýkonnější Surface, jaký kdy vyrobil. Posuďme sami. 
 
Microsoft Surface Studio 2 jsou založeny na 28" displeji PixelSense s rozlišením 4500 x 3000, takže poměr stran je neširokoúhlých 3:2. Jde o pracovní nástroj s kalibrovanými barvami, který může být nastaven dle různých používaných barevných prostorů. Displej má také velice flexibilní stojan, díky němuž může být sklopen dolů, jak ukazuje obrázek nahoře, což se bude hodit při použití grafického editoru a dotykového ovládání. 
 
Nejlevnější u nás dostupná konfigurace přichází se čtyřjádrovým procesorem Core i7-7820HQ stejně jako ta nejdražší a pak tu jsou grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB nebo 1070 8 GB. 
 
Specifikace
 • 28", 4500 x 3000 pixelů, 3:2, 10bodový dotykový displej
 • Intel Core i7 7820HQ (4C/8T, 7. generace Core)
 • 16 GB, nebo 32 GB RAM
 • 1TB, nebo 2TB PCIe NVMe SSD
 • Nvidia GTX 1060 6GB, nebo GTX 1070 8GB GPU
 • Podpora až dvou 4K UHD (@30Hz), nebo jednoho 4K UHD (@60Hz) externích displejů
 • 4x USB 3.0 Type-A, 1x USB Type-C (bez podpory Thunderbolt 3)
 • Gigabit Ethernet, 802.11ac Wi-Fi, BT 4.0
 • Webkamera s podporou Windows Hello - 5MPix s 1080p videem, dvojitý mikrofon, stereo
 • 2.1 reproduktory s Dolby Audio Premium, 3,5mm sluchátkový jack
 • Slot pro karty SD (plná velikost)
 • Dodává se s výbavou Surface Pen, Surface Keyboard, Surface Mouse a napájení
 • Předinstalovány Windows 10 Pro
 • Ceny cca 110.000 až 145.000 Kč s DPH
 
Vedle toho Microsoft už zveřejnil datum, v němž proběhne letošní ročník konference Build. Bude to od 6. do 8. května ve Washington State Convention Centre (Seattle), takže tato událost začne jen jeden den před Google I/O a my můžeme očekávat novinky o HoloLens, Xbox, Office, Windows a možná i o novém hardwaru Surface. 
 
 
Dále tu je informace, že Microsoft Studios byly přejmenovány na Xbox Game Studios. Tato změna má dát najevo, že "Xbox je herní značka platná napříč všemi zařízeními a bez ohledu na to, kde a na čem chcete hrát nebo s kým chcete hrát". Xbox Game Studios už čítají celkem 
13 jednotlivých studií, z nichž sedm Microsoft získal během posledního roku. Slibuje tak, že tento rok bude z herního hlediska zásadní a nabídne exkluzivity jako  Crackdown 3, Gears 5 nebo Ori and the Will of the Wisps a také nový obsah pro Sea of Thieves, Forza Horizon 4 a Minecraft. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek