Microsoft vyslal na trh Surface Studio 2 a zřídil Xbox Game Studios

Microsoft vyslal na trh Surface Studio 2 a zřídil Xbox Game Studios
, , aktualita
Od Microsoftu tu máme pro dnešní den pár novinek, které se týkají jednak nového počítače Surface Studio 2, který se už dostává na evropské trhy. Vedle toho se objeví téma Xbox Game Studios a také konference Build 2019. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft Surface Studio 2 je tak nový desktop, který můžeme považovat také za All in One PC. Server Hexus.net uvedl, že ten už dorazil na britský trh a my můžeme potvrdit, že se objevil už přinejmenším v nabídce jednoho českého prodejce, a to ve třech verzích. 
 
 
Microsoft tuto řadu představil už loni v říjnu v New Yorku a prezentoval ji jako dosud nejvýkonnější Surface, jaký kdy vyrobil. Posuďme sami. 
 
Microsoft Surface Studio 2 jsou založeny na 28" displeji PixelSense s rozlišením 4500 x 3000, takže poměr stran je neširokoúhlých 3:2. Jde o pracovní nástroj s kalibrovanými barvami, který může být nastaven dle různých používaných barevných prostorů. Displej má také velice flexibilní stojan, díky němuž může být sklopen dolů, jak ukazuje obrázek nahoře, což se bude hodit při použití grafického editoru a dotykového ovládání. 
 
Nejlevnější u nás dostupná konfigurace přichází se čtyřjádrovým procesorem Core i7-7820HQ stejně jako ta nejdražší a pak tu jsou grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB nebo 1070 8 GB. 
 
Specifikace
 • 28", 4500 x 3000 pixelů, 3:2, 10bodový dotykový displej
 • Intel Core i7 7820HQ (4C/8T, 7. generace Core)
 • 16 GB, nebo 32 GB RAM
 • 1TB, nebo 2TB PCIe NVMe SSD
 • Nvidia GTX 1060 6GB, nebo GTX 1070 8GB GPU
 • Podpora až dvou 4K UHD (@30Hz), nebo jednoho 4K UHD (@60Hz) externích displejů
 • 4x USB 3.0 Type-A, 1x USB Type-C (bez podpory Thunderbolt 3)
 • Gigabit Ethernet, 802.11ac Wi-Fi, BT 4.0
 • Webkamera s podporou Windows Hello - 5MPix s 1080p videem, dvojitý mikrofon, stereo
 • 2.1 reproduktory s Dolby Audio Premium, 3,5mm sluchátkový jack
 • Slot pro karty SD (plná velikost)
 • Dodává se s výbavou Surface Pen, Surface Keyboard, Surface Mouse a napájení
 • Předinstalovány Windows 10 Pro
 • Ceny cca 110.000 až 145.000 Kč s DPH
 
Vedle toho Microsoft už zveřejnil datum, v němž proběhne letošní ročník konference Build. Bude to od 6. do 8. května ve Washington State Convention Centre (Seattle), takže tato událost začne jen jeden den před Google I/O a my můžeme očekávat novinky o HoloLens, Xbox, Office, Windows a možná i o novém hardwaru Surface. 
 
 
Dále tu je informace, že Microsoft Studios byly přejmenovány na Xbox Game Studios. Tato změna má dát najevo, že "Xbox je herní značka platná napříč všemi zařízeními a bez ohledu na to, kde a na čem chcete hrát nebo s kým chcete hrát". Xbox Game Studios už čítají celkem 
13 jednotlivých studií, z nichž sedm Microsoft získal během posledního roku. Slibuje tak, že tento rok bude z herního hlediska zásadní a nabídne exkluzivity jako  Crackdown 3, Gears 5 nebo Ori and the Will of the Wisps a také nový obsah pro Sea of Thieves, Forza Horizon 4 a Minecraft. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek