Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Windows 11 24H2 přichází, je ale jen pro Copilot+ PC

18.6.2024, Milan Šurkala, aktualita
Microsoft Windows 11 24H2 přichází, je ale jen pro Copilot+ PC
Prodej prvních Copilot+ PC měl být zahájen dneškem a spolu s tím byla zveřejněna i nová verze operačního systému Windows 11 24H2. Ta je ale oficiálně dostupná jen pro uživatele těchto počítačů.
Microsoft zveřejnil novou verzi operačního systému Windows 11 24H2. Drtivá většina z nás se k ní ale nedostane. Oficiálně je totiž dostupná jen pro zařízení Copilot+ PC, tedy notebooky s operačním systémem Windows on Arm a procesory Qualcomm Snapdragon X Plus nebo X Elite. Ty by právě dnes měly jít poprvé do prodeje a současně se spuštěním notebooků a jejich systému Windows by měla být nainstalována aktualizace KB5039239 pro plný přechod na verzi 24H2. Update opravuje několik chybek jako např. nesprávné nastavení Bluetooth zařízení, která jsou při připojení nastavena na maximální hlasitost, což není zrovna příjemné. Také byla opravena chyba, která zařízením s Arm64 nedovolila správně fungovat s anti-cheat technologií BattlEye a hry se zastavily. Copilot se nyní také chová jako aplikace, může být tedy připnuta k taskbaru, je možné zvětšovat nebo posouvat její okno.
 
Tuto aktualizaci je sice možné nainstalovat i na počítače, které Copilot+ PC nesplňují, ale to platí pouze pro Windows Insider. 24H2 je zde dostupný jako testovací build 26100.863 v rámci Release Preview. Otázkou je, zda je vůbec nad čím truchlit. Update přináší výše zmíněné změny, jenže spoustu funkcí pracujících na bázi umělé inteligence totiž ani nemá. Funkci Recall, která měla být tím hlavním lákadlem, totiž Microsoft po výrazné negativní odezvě ohledně možných problémů se zachováním soukromí pozdržel, a až se objeví ve finálních verzích, bude ve výchozím stavu vypnutá. Předpokládá se, že Windows 11 24H2 pro všechny přijde až v září, možná i později.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.