www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zkouší placené služby pro správu Windows 10

Microsoft zkouší placené služby pro správu Windows 10
, , aktualita
Před vypuštěním finální verze Windows 10 jsme se dozvěděli, že ta bude pro uživatele Windows 7 a 8 zdarma. To však spustilo hlasy, že Microsoft nás pouze připravuje na to, abychom za systém nakonec platili pravidelně.
reklama
Z Microsoftu se bezesporu stala společnost, která z velké části nespoléhá na jednorázový prodej softwaru, ale na jeho distribuci v rámci (online) předplacených služeb. Neplatíme tak za jednotlivé verze, ale za čas, který máme vyhrazen pro jejich používání. Dle některých názorů tak měl či ještě má dopadnout samotný operační systém Windows, což tedy zatím nehrozí, ovšem něco se přeci jen chystá. 
 
 
Microsoft si dle zatím nepotvrzených zpráv chystá novou službu, a sice Microsoft Managed Desktop, která v podstatě převede veškerou správu počítače na něj, a to za měsíční úplatu, jak uvádí server ZDNet. Tato nabídka prý vznikla kvůli tomu, že někteří IT zákazníci nejsou spokojeni s aktualizačními cykly systému Windows 10 (2x za rok velká aktualizace), které přináší řadu problémů se stabilitou či kompatibilitou a IT oddělením přináší problémy s jejich vlastními plány. 
 
Otázka je, jakým způsobem to může Microsoft vůbec vyřešit, však pokud IT oddělení nějaké firmy nedokáže uspokojivě řešit aktualizace svých vlastnoručně spravovaných počítačů, co se může zlepšit na tom, když to zcela přenechají Microsoftu? 
 
Dle Stephena J. Vaughan-Nicholse z ComputerWorldu bude Microsoft Managed Desktop v podstatě "desktop jako služba" a jde o snahu posunout se směrem od tradičních podob instalovaných operačních systému směrem k tenkým klientům. Můžeme si tak představit, že mnohé funkce budou spravovány v cloudu, takže si můžeme představit takovou obdobu Chrome OS. Ovšem kvůli rychlé odezvě budou zásadní funkce systému běžet stále na lokálním hardwaru. 
 
Nicméně zatím není jisté, zda Microsoft tuto funkci vůbec nabídne běžným spotřebitelům a nezůstane tak pouze u nabídky pro firmy. Nevypadá to však, že by běžní spotřebitelé o takovou funkci měli mít zájem anebo že by jim mohla být vůbec prospěšná. 
 
Na nabídku Microsoft Managed Desktop se dá ale také nahlížet tak, že jde v podstatě o zákazníky placený lepší servis, který řeší nedokonalosti samotného systému, jejž si už tak jako tak zaplatili. Microsoft totiž už dávno zrušil své testovací oddělení a vytvořil si armádu dobrovolných tzv. Insiderů, kteří zkouší neodladěná sestavení systému. To se zrovna neosvědčilo jako lepší přístup, ale především je tu také nový model nabízení aktualizací, který je dříve či později na počítač dostane. Díky tomu jsou počítače s Windows 10 aktualizovány pravidelně a neexistuje už tolik počítačů se zastaralými verzemi systému otevřenými útočníkům. Na druhou stranu to zase dělá problémy ve smyslu, že mnohé dříve fungující věci nová verze pokazí a Microsoft se toho nyní snaží využít a vydělávat více na nedokonalosti vlastního OS. 
 
Zdroj: ZDNet


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře