MIT vyvinulo Shelley, AI píšící s lidmi hororové příběhy

MIT vyvinulo Shelley, AI píšící s lidmi hororové příběhy
, , aktualita
Institut MIT vyvinul umělou inteligenci se jménem Shelley. Ta je umělou spisovatelkou hororových příběhů, kde reaguje na podněty lidí a dopisuje děj. Můžete se tak sami připojit a tvořit mrazivé příběhy s AI dohromady.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence jsou dnes všude a vývojáři se je snaží aplikovat do všech myslitelných i nemyslitelných úloh. Nedávno jsme psali např. o tom, že pomáhá s kvalitou fotografií. Vědci z MIT např. vytvořili umělou inteligenci, která je schopna analyzovat psaný text a vymýšlet jeho pokračování. Na Twitteru na účtu @shelley_ai každou hodinu nadhazuje příběh, který pak označí hashtagem #yourturn. Cílem uživatelů je tweetnout další větu nebo pár vět do pokračování. Shelley pak sama pokračuje a vybídne čtenáře k dalšímu doplnění textu.
 
Umělá inteligence Shelley
 
Systém je založen na vícerstvé rekurentní neuronové síti a byl natrénován na 140 tisících hororových příbězích z vlákna r/nosleep na Redditu. Cílem je studovat, jak se bude systém vyvíjet a zlepšovat. Postupně by mělo totiž docházet k vylepšování odpovědí, což budeme moct posoudit až časem. Zatím se odpovědi docela týkají tématu a nejsou vždy úplně mimo, což ale neznamená, že občas nepřihodí i nějaké nesmysly. Některé z příběhů si už můžete i přečíst na stránkách Shelley. Jméno nese podle autorky Mary Shelleyové, jejímž nejznámějším dílem je Frankenstein.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek