Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MIT vyvinulo Shelley, AI píšící s lidmi hororové příběhy

31.10.2017, Milan Šurkala, aktualita
MIT vyvinulo Shelley, AI píšící s lidmi hororové příběhy
Institut MIT vyvinul umělou inteligenci se jménem Shelley. Ta je umělou spisovatelkou hororových příběhů, kde reaguje na podněty lidí a dopisuje děj. Můžete se tak sami připojit a tvořit mrazivé příběhy s AI dohromady.
Systémy umělé inteligence jsou dnes všude a vývojáři se je snaží aplikovat do všech myslitelných i nemyslitelných úloh. Nedávno jsme psali např. o tom, že pomáhá s kvalitou fotografií. Vědci z MIT např. vytvořili umělou inteligenci, která je schopna analyzovat psaný text a vymýšlet jeho pokračování. Na Twitteru na účtu @shelley_ai každou hodinu nadhazuje příběh, který pak označí hashtagem #yourturn. Cílem uživatelů je tweetnout další větu nebo pár vět do pokračování. Shelley pak sama pokračuje a vybídne čtenáře k dalšímu doplnění textu.
 
Umělá inteligence Shelley
 
Systém je založen na vícerstvé rekurentní neuronové síti a byl natrénován na 140 tisících hororových příbězích z vlákna r/nosleep na Redditu. Cílem je studovat, jak se bude systém vyvíjet a zlepšovat. Postupně by mělo totiž docházet k vylepšování odpovědí, což budeme moct posoudit až časem. Zatím se odpovědi docela týkají tématu a nejsou vždy úplně mimo, což ale neznamená, že občas nepřihodí i nějaké nesmysly. Některé z příběhů si už můžete i přečíst na stránkách Shelley. Jméno nese podle autorky Mary Shelleyové, jejímž nejznámějším dílem je Frankenstein.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.