www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane

Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane
, , aktualita
Mozilla je dosud životně závislá na smlouvách s vyhledávačem Google. Za to, že je tím výchozím, dostává Mozilla obrovské peníze. Nyní prodlužuje smlouvu na další roky, což jí dává větší šanci na přežití.
K oblíbeným
reklama
Mozille se poslední dobou moc nedaří. Její prohlížeč Firefox stále snižuje svůj tržní podíl a je čím dál těžší si představit, že by se to někdy mohlo výrazněji zlepšit. A právě příjmy za výchozí vyhledávač ve Firefoxu jsou těmi stěžejními a tvoří zhruba 90 %. Smlouva se společností Google měla vypršet v letošním listopadu a hrozilo tak, že by Mozille mohly vypadnout téměř všechny příjmy. Naštěstí se tak nestane a dostane pár let navíc.
 
Mozilla Firefox logo
 
Několik zdrojů ze zákulisí totiž hovoř shodně o tom, že společnosti Mozilla a Google se dohodly a smlouvu prodloužily o další tři roky. Konkrétně by mělo jít o částku někde mezi 400 až 450 miliony USD ročně. Mozilla podle všeho tento čas využije k restrukturalizaci, aby na těchto příjmech nebyla tak silně závislá. Před pár dny tak ohlásila propuštění 250 zaměstnanců a rychlejší směřování na komerčně udržitelné produkty, mezi něž patří např. VPN a jiné novinky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů