www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane

Mozilla prodlužuje smlouvu s Googlem, výchozí vyhledávač Firefoxu zůstane
, , aktualita
Mozilla je dosud životně závislá na smlouvách s vyhledávačem Google. Za to, že je tím výchozím, dostává Mozilla obrovské peníze. Nyní prodlužuje smlouvu na další roky, což jí dává větší šanci na přežití.
K oblíbeným
reklama
Mozille se poslední dobou moc nedaří. Její prohlížeč Firefox stále snižuje svůj tržní podíl a je čím dál těžší si představit, že by se to někdy mohlo výrazněji zlepšit. A právě příjmy za výchozí vyhledávač ve Firefoxu jsou těmi stěžejními a tvoří zhruba 90 %. Smlouva se společností Google měla vypršet v letošním listopadu a hrozilo tak, že by Mozille mohly vypadnout téměř všechny příjmy. Naštěstí se tak nestane a dostane pár let navíc.
 
Mozilla Firefox logo
 
Několik zdrojů ze zákulisí totiž hovoř shodně o tom, že společnosti Mozilla a Google se dohodly a smlouvu prodloužily o další tři roky. Konkrétně by mělo jít o částku někde mezi 400 až 450 miliony USD ročně. Mozilla podle všeho tento čas využije k restrukturalizaci, aby na těchto příjmech nebyla tak silně závislá. Před pár dny tak ohlásila propuštění 250 zaměstnanců a rychlejší směřování na komerčně udržitelné produkty, mezi něž patří např. VPN a jiné novinky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik22 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala