Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie

Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
, , aktualita
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
K oblíbeným
reklama
Zastoupení internetového prohlížeče Mozilla Firefox dále klesá (dnes už jen 7,4 %) a kontrakty na výchozí vyhledávání už s tak malou uživatelskou základnou nestačí. Navíc je problémem, že tvoří naprosto drtivou většinu příjmů. Není divu, že Mozilla už nějakou dobu mění strategii a snaží se zvýšit počet nabízených služeb, mezi nimiž je např. i Mozilla VPN. Bohužel koronavirová pandemie si žádá rychlejší a výraznější akce, původní plán změn nedostačuje, a tak se Mozilla odhodlala k propuštění 250 zaměstnanců a 60 dalších změní své pracovní týmy. Bohužel jde o velmi schopné lidi, nicméně situace je pro Mozillu opravdu těžká.
 
Mozilla logo
 
Společnost se tak nyní chce ještě více soustředit na služby, jako jsou VPN, Pocket, Hubs, Web Assembly a nové připravované nástroje v oblasti soukromí a bezpečnosti. Zároveň vznikne tým Design and UX, který bude podporovat tyto služby, což bude platit i o dalším novém týmu Machine Learning. Jaká bude budoucnost prohlížeče Firefox, to je nyní těžké předpokládat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů