Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie

Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
, , aktualita
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
K oblíbeným
reklama
Zastoupení internetového prohlížeče Mozilla Firefox dále klesá (dnes už jen 7,4 %) a kontrakty na výchozí vyhledávání už s tak malou uživatelskou základnou nestačí. Navíc je problémem, že tvoří naprosto drtivou většinu příjmů. Není divu, že Mozilla už nějakou dobu mění strategii a snaží se zvýšit počet nabízených služeb, mezi nimiž je např. i Mozilla VPN. Bohužel koronavirová pandemie si žádá rychlejší a výraznější akce, původní plán změn nedostačuje, a tak se Mozilla odhodlala k propuštění 250 zaměstnanců a 60 dalších změní své pracovní týmy. Bohužel jde o velmi schopné lidi, nicméně situace je pro Mozillu opravdu těžká.
 
Mozilla logo
 
Společnost se tak nyní chce ještě více soustředit na služby, jako jsou VPN, Pocket, Hubs, Web Assembly a nové připravované nástroje v oblasti soukromí a bezpečnosti. Zároveň vznikne tým Design and UX, který bude podporovat tyto služby, což bude platit i o dalším novém týmu Machine Learning. Jaká bude budoucnost prohlížeče Firefox, to je nyní těžké předpokládat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD přidalo do OpenGL ovladačů Dimgrey Cavefish, aneb Navi 23 AMD přidalo do OpenGL ovladačů Dimgrey Cavefish, aneb Navi 23
Společnost AMD obohatila linuxové ovladače pro API OpenGL novým kódovým označením, které nám konečně doplňuje celou rodinku očekávaných Navi 2X. Vedle Sienna Cichlid a Navy Flounder tu máme Dimgrey Cavefish.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GALAX ukázal svou roadmap s 20GB RTX 3080 i RTX 3060 GALAX ukázal svou roadmap s 20GB RTX 3080 i RTX 3060
Společnost GALAX,. jeden z AIB partnerů společnosti NVIDIA, potvrdil chystanou 20GB verzi karty GeForce RTX 3080 a vedle ní také kartu RTX 3060. K tomu se objevilo i SKU s deskou PG142 a i to umíme zařadit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla Battery Day: akumulátory o 56 % levnější a bez kobaltu Tesla Battery Day: akumulátory o 56 % levnější a bez kobaltu
Dlouho očekávaný Battery Day Tesly je za námi. Revoluce se má konat zejména na poli cen akumulátorů. Ty by už do tří let měly být levnější o více než polovinu. Změní se samotné články i jejich výroba.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
14nm vs. 7nm: procesory Intel a AMD pod elektronovým mikroskopem 14nm vs. 7nm: procesory Intel a AMD pod elektronovým mikroskopem
Overclocker der8auer se nezřídka pouští i hluboko pod povrch chladičů a heatspreaderů dnešního hardwaru. Tentokrát si vzal na pomoc rastrovací elektronový mikroskop, aby se opravdu zblízka podíval na moderní CPU AMD a Intel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním Logitech MX Anywhere 3: nová myš se superrychlým skrolováním
Společnost Logitech přichází na trh s novou počítačovou myší MX Anywhere 3, která přináší superrychlé skrolování díky kolečku MagSpeed. Dle výrobce by měla zvládnout prolétnout 1000 řádků za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala