Mozilla zapne sledovací telemetrii ve Firefoxu pro vybrané uživatele

Mozilla zapne sledovací telemetrii ve Firefoxu pro vybrané uživatele
, , aktualita
Dobrovolný program Mozilly ohledně sdílení statistik používání prohlížeče Firefox nebyl příliš populární. Mozilla proto použije jinou strategii a sledování zapne ve výchozím nastavení. Toto se bude týkat vybrané části uživatelů.  
K oblíbeným
reklama
Sdílení statistik o používání aplikace je užitečný nástroj k tomu, aby vývojáři mohli své aplikace lépe odladit a zjistit problémy na konfiguracích, které by normálně neměli k dispozici. Dobrovolné sdílení dat v internetovém prohlížeči Mozilla Firefox ale skoro nikdo nepoužíval (nemluvě o nepříliš rozmanitém vzorku uživatelů), a tak se chce Mozilla k těmto datům dopracovat jinak. Ke sdílení se už člověk nebude sám přihlašovat, ale bude zapnutá ve výchozím nastavení a může se naopak odhlašovat. 
 
Mozilla Firefox logo
 
Ochrana soukromí je ožehavé téma a Mozilla si nechce spálit prsty. Proto vedle možnosti se odhlásit z programu budou do tohoto sběru vybráni náhodní uživatelé. Zvažuje se využití open-source projektu RAPPOR (Randomized Aggregatable Privacy-Preserving Ordinal Response) od Googlu. První simulace vypadají slibně a předpokládá se, že systém RAPPOR bude v novém limitovaném programu sběru dat SHIELD nasazen v polovině září. Mezi daty, které chce Mozilla nasbírat, je např. seznam nejnavštěvovanějších webů uživatele, využití Flashe nebo informace, které stránky a jak zatěžují prohlížeč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adam Savage z MythBusters otestoval robota Spot od Boston Dynamics Adam Savage z MythBusters otestoval robota Spot od Boston Dynamics
Moderátor Adam Savage, kterého známe ze seriálu MythBusters (Bořiči mýtů) nyní na svém YouTube kanálu Adam Savage’s Tested dostal do rukou pokročilého robota Boston Dynamics Spot. Vzal ho na překážkovou dráhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti
AMD vypustila do světa technologii TressFX 4.1 sloužící pro vykreslování vlasů a srsti včetně simulace jejich chování. Především ale má být tato nová verze mnohem přívětivější vůči vývojářům. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Intel vstoupil do CHIPS Alliance a přispěl svou sběrnicí AIB Intel vstoupil do CHIPS Alliance a přispěl svou sběrnicí AIB
Společnost Intel se stala novým členem CHIPS Alliance a jako jistou formu vstupního vkladu přinesl svou sběrnici Advanced Interface Bus. Tu tak ostatní členové aliance budou moci využívat ve svých produktech.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel nese název CacheOut Nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel nese název CacheOut
Na světlo světa se dostala nová bezpečnostní díra týkající se procesorů Intel a opět jde o možnost spekulativního útoku postranním kanálem jako v případě původně odhalených exploitů. Nazývá se CacheOut.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Avast Free Antivirus sbírá data o uživatelích pro jejich prodej Avast Free Antivirus sbírá data o uživatelích pro jejich prodej
Server PCMag hlásí, že dle jeho informací antivirový program Avast Free Antivirus schraňuje data o uživateli, které pak společnost Avast prodává jiným společnostem. A přes její ujištění nejsou tak úplně anonymní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře