www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition
, , aktualita
MSI oslaví výročí své značky Lightning speciální verzí karty RTX 2080 Ti a už z jejího označení se dozvíme, že tato značka existuje již 10 let. Samotná společnost MSI ale funguje už od revoluční doby konce 80. let, která byla samozřejmě revoluční i pro nás.
K oblíbeným
reklama
Přerod Tchaj-wanu v podstatě začal už v roce 1988, kdy skončila diktatura Kuomintangu a nastoupil vcelku pozvolný proces demokratizace. U nás tak probíhaly změny mnohem prudčeji, ale Tchaj-wan zažil v druhé polovině 80. lety svou hardwarovou revoluci. 
 
Však se podívejme na data vzniku mnohých významných hardwarových firem. Asus byl založen v dubnu roku 1989, Gigabyte i MSI v roce 1986, TSMC v roce 1987 a Quanta Computer v roce 1988. Tato doba tak pro Tchaj-wan znamenala začátek nové éry, v níž se z této malé země stal hardwarový gigant. 
 
 
Slavit se ale může kde co a nyní jde o 10 let značky Lightning, což MSI využívá především z ohledu marketingu a to zahrnuje i novou kartu GeForce RTX 2080 Ti Lightning 10th Anniversary Edition. Ta bude vždy využívat pečlivě vybrané kousky GPU GeForce RTX 2080 Ti, respektive TU102, kvalitní PCB i napájení a široké možnosti pro přetaktování. Ostatně tato karta se může pochlubit třemi přídavnými 8pinovými konektory, takže teoreticky by si z nich a slotu PCIe mohla vzít až 525 W. 
 
 
Zvláštní pozornost si tak vysloužil i mohutný chladič se třemi ventilátory TORX 3.0, který má karbonový zadní chránič pro celkové posílení karty, ale i pro lepší chlazení, protože v něm je zabudována tlustá heatpipe. 
 
Karta je vybavena grafickým čipem na výchozím taktu 1575 MHz (boost), který je tak pouze o 30 MHz vyšší v porovnání s referenčním taktem, takže další přetaktování už je na uživateli, který k tomu může upotřebit software Dragon Centre nebo prostě Afterburner. Pak tu je také výchozích 11 GB GDDR6 na 14 Gb/s a mezi konektory patří DisplayPort x 3 / HDMI x 1 / USB Type-C x 1.
 
Dle výkonů běžné verze této karty, čili MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, se mohou majitelé těšit na takty i kolem 1860 MHz nebo i vyšší s ohledem na to, že MSI mluví o využití vybraných kousků TU102. Paměti by pak měly být schopny pracovat i na 16 Gb/s, což kartě poskytne propustnost 704 GB/s. 

Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů