www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition
, , aktualita
MSI oslaví výročí své značky Lightning speciální verzí karty RTX 2080 Ti a už z jejího označení se dozvíme, že tato značka existuje již 10 let. Samotná společnost MSI ale funguje už od revoluční doby konce 80. let, která byla samozřejmě revoluční i pro nás.
K oblíbeným
reklama
Přerod Tchaj-wanu v podstatě začal už v roce 1988, kdy skončila diktatura Kuomintangu a nastoupil vcelku pozvolný proces demokratizace. U nás tak probíhaly změny mnohem prudčeji, ale Tchaj-wan zažil v druhé polovině 80. lety svou hardwarovou revoluci. 
 
Však se podívejme na data vzniku mnohých významných hardwarových firem. Asus byl založen v dubnu roku 1989, Gigabyte i MSI v roce 1986, TSMC v roce 1987 a Quanta Computer v roce 1988. Tato doba tak pro Tchaj-wan znamenala začátek nové éry, v níž se z této malé země stal hardwarový gigant. 
 
 
Slavit se ale může kde co a nyní jde o 10 let značky Lightning, což MSI využívá především z ohledu marketingu a to zahrnuje i novou kartu GeForce RTX 2080 Ti Lightning 10th Anniversary Edition. Ta bude vždy využívat pečlivě vybrané kousky GPU GeForce RTX 2080 Ti, respektive TU102, kvalitní PCB i napájení a široké možnosti pro přetaktování. Ostatně tato karta se může pochlubit třemi přídavnými 8pinovými konektory, takže teoreticky by si z nich a slotu PCIe mohla vzít až 525 W. 
 
 
Zvláštní pozornost si tak vysloužil i mohutný chladič se třemi ventilátory TORX 3.0, který má karbonový zadní chránič pro celkové posílení karty, ale i pro lepší chlazení, protože v něm je zabudována tlustá heatpipe. 
 
Karta je vybavena grafickým čipem na výchozím taktu 1575 MHz (boost), který je tak pouze o 30 MHz vyšší v porovnání s referenčním taktem, takže další přetaktování už je na uživateli, který k tomu může upotřebit software Dragon Centre nebo prostě Afterburner. Pak tu je také výchozích 11 GB GDDR6 na 14 Gb/s a mezi konektory patří DisplayPort x 3 / HDMI x 1 / USB Type-C x 1.
 
Dle výkonů běžné verze této karty, čili MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, se mohou majitelé těšit na takty i kolem 1860 MHz nebo i vyšší s ohledem na to, že MSI mluví o využití vybraných kousků TU102. Paměti by pak měly být schopny pracovat i na 16 Gb/s, což kartě poskytne propustnost 704 GB/s. 

Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek