www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition

MSI oslaví kulatiny kartou GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z 10th Anniv. Edition
, , aktualita
MSI oslaví výročí své značky Lightning speciální verzí karty RTX 2080 Ti a už z jejího označení se dozvíme, že tato značka existuje již 10 let. Samotná společnost MSI ale funguje už od revoluční doby konce 80. let, která byla samozřejmě revoluční i pro nás.
K oblíbeným
reklama
Přerod Tchaj-wanu v podstatě začal už v roce 1988, kdy skončila diktatura Kuomintangu a nastoupil vcelku pozvolný proces demokratizace. U nás tak probíhaly změny mnohem prudčeji, ale Tchaj-wan zažil v druhé polovině 80. lety svou hardwarovou revoluci. 
 
Však se podívejme na data vzniku mnohých významných hardwarových firem. Asus byl založen v dubnu roku 1989, Gigabyte i MSI v roce 1986, TSMC v roce 1987 a Quanta Computer v roce 1988. Tato doba tak pro Tchaj-wan znamenala začátek nové éry, v níž se z této malé země stal hardwarový gigant. 
 
 
Slavit se ale může kde co a nyní jde o 10 let značky Lightning, což MSI využívá především z ohledu marketingu a to zahrnuje i novou kartu GeForce RTX 2080 Ti Lightning 10th Anniversary Edition. Ta bude vždy využívat pečlivě vybrané kousky GPU GeForce RTX 2080 Ti, respektive TU102, kvalitní PCB i napájení a široké možnosti pro přetaktování. Ostatně tato karta se může pochlubit třemi přídavnými 8pinovými konektory, takže teoreticky by si z nich a slotu PCIe mohla vzít až 525 W. 
 
 
Zvláštní pozornost si tak vysloužil i mohutný chladič se třemi ventilátory TORX 3.0, který má karbonový zadní chránič pro celkové posílení karty, ale i pro lepší chlazení, protože v něm je zabudována tlustá heatpipe. 
 
Karta je vybavena grafickým čipem na výchozím taktu 1575 MHz (boost), který je tak pouze o 30 MHz vyšší v porovnání s referenčním taktem, takže další přetaktování už je na uživateli, který k tomu může upotřebit software Dragon Centre nebo prostě Afterburner. Pak tu je také výchozích 11 GB GDDR6 na 14 Gb/s a mezi konektory patří DisplayPort x 3 / HDMI x 1 / USB Type-C x 1.
 
Dle výkonů běžné verze této karty, čili MSI GeForce RTX 2080 Ti Lightning Z, se mohou majitelé těšit na takty i kolem 1860 MHz nebo i vyšší s ohledem na to, že MSI mluví o využití vybraných kousků TU102. Paměti by pak měly být schopny pracovat i na 16 Gb/s, což kartě poskytne propustnost 704 GB/s. 

Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek