www.svethardware.cz
>
>

Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji

Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji
, , aktualita
Velké úniky se netýkají jen samotných e-mailových účtů a hesel k nim, ale také dalších velmi “užitečných” informací, jako jsou kompletní údaje o platebních kartách. Na dark webu jsou hned tři nové databáze s nimi.
K oblíbeným
reklama
Občas se hackerům podaří dostat k podstatně více údajům, než jen e-mailovým adresám a zašifrovaným heslům. Někdy se totiž dostanou i k údajům o platebních kartách. Na jednom z diskuzních fór na dark webu (Joker’s Stash) se totiž v posledních týdnech objevily hned tři databáze s platebními kartami. První dvě jsou malé a týkají se pákistánských uživatelů. V první jsou údaje 1535 platebních karet, přičemž 1457 je z Meezan Bank. Druhá databáze je už o něco větší a čítá data 67.654 pákistánských platebních karet. I zde tvoří drtivou většinu (přesněji 96 %) karty vydané Meezan Bank. Banka nějaké napadení popírá, ale už před pár týdny se objevily zprávy o napadení několika místních pákistánských bank a tyto prodeje dat tomu rozhodně nasvědčují. Za každou kartu chtějí hackeři $50, což by jim ve výsledku za téměř 70 tisíc karet mohlo vynést necelých 3,5 milionu USD.
 
Kreditní karty
 
autor: Lotus Head from Johannesburg [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Dále se ale objevil i mnohem větší problém. Hackeři zde nabízí také data z tzv. DaVinci Breach a zde už jde o 2,15 milionu platebních karet zejména z USA (40 různých států), ale jsou zde i nějaké ty evropské a asijské (celkem přes 70 zemí). Zatím nebylo zveřejněno, o kterou napadenou společnost jde, ale s takovým počtem zákazníků nepůjde o něco úplně tak malého. Společnost už prý incident vyšetřuje a bohužel to zatím vypadá, že únik je opravdu skutečný a údaje 2,15 milionu karet unikly i se všemi potřebnými detaily.
 
Data o ukradených kartách jsou pak prodávána dalším lidem, kteří si pak pohrají s vytvořením falešných karet a jejich zneužitím. Ty využijí např. k výběru peněz z bankomatů nebo nákupu zboží, které pak prodají. Dalším způsobem je založení společností a pořízení platebních terminálů. Pomocí kopií platebních karet a terminálů pak provedou nákupy neexistujícího fiktivního zboží a připíšou si peníze na vlastní bankovní účet.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů